کاهش ۲۱ درصدی معاملات مسکن

اقتصاد برتر

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس از کاهش ۲۱ درصدی میزان معاملات بازار مسکن در پی شیوع کرونا خبر داد و گفت: با تداوم این روند قیمت مسکن کاهش بسیاری خواهد داشت.

تهران- اقتصادبرتر- ۰۶ فروردین ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، احسن علوی با اشاره به تداوم رکود تورمی در بازار مسکن به خانه ملت گفت: براساس آمارهای اتحادیه مشاوران املاک، میزان معاملات مسکن طی اسفند سال گذشته حدود ۲۱ درصد کاهش یافته که نشان دهنده کاهش محسوس خرید و فروش ملک در کشور است.

وی افزود: طبق گزارش رئیس اتحادیه مشاوران املاک، طی ۲۶ روز ابتدای اسفند ۹۸ حدود ۵۰ هزار و ۸۰۳ قرارداد خرید و فروش مسکن صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ حدود ۲۷ درصد کاهش داشته است.

این نماینده ادامه داد: آمارهای ارائه شده بیانگر تاثیر مستقیم و گسترده شیوع بیماری کرونا در حوزه اقتصادی بوده به طوری که در پی آن عملا بازار مسکن به عنوان یکی از مهم ترین بازارهای اقتصادی کم رونق شده است.

علوی گفت: قطعا کاهش معاملات مسکن طی یک ماه پایانی سال ۹۸ در نزولی شدن روند قیمت گذاری اثرگذار بوده و با تداوم این روند قیمت مسکن کاهش بسیاری خواهد داشت. در صورت کنترل شیوع بیماری کرونا و برگشتن بازارهای اقتصادی به حالت عادی در سال جاری شاهد افزایش چشمگیر قیمت مسکن نخواهیم بود و به عقیده کارشناسان قیمت مسکن حداکثر به میزان تورم افزایش خواهد داشت.

پاسخ دادن