کاهش ۳ درصدی میزان تولید مس کمپانی بی‌اچ پی

کاهش 3 درصدی میزان تولید مس کمپانی بی‌اچ پی

میزان تولید نیکل و مس کمپانی BHP در سه‌ماهه سوم ۲۰۱۹ به ترتیب ۲۵ و ۳ درصد کاهش یافت.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۳ آبان ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از متال بولتن، شرکت معدنی BHP متعلق به کشورهای انگلستان و استرالیا به نام BHP برای سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۹کاهش تولید در کل فلزات پایه را به ثبت رسانده است. به عبارت دیگر تولید نیکل و روی به ترتیب ۲۵ درصد و ۳۳ درصد در سه‌ماهه سوم نسبت به سه‌ماهه دوم کاهش‌یافته است و در همین مدت، تولید مس نیز افت ۳ درصدی را تجربه کرده است.

تولید #مس کمپانی BHP برای سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۹ بهتر از نیکل بود، اما با این وجود، نسبت به سه‌ماهه قبلی کاهش ۳ درصدی داشته است. میزان تولید مس تصفیه‌شده طی یک سال منتهی به تاریخ گزارش برابر با ۴۳۰هزار تن بوده است که نسبت به سال قبل ۵ درصد رشد داشته است، اما نسبت به سه‌ماهه گذشته ۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد. این کاهش تولید به‌دلیل کاهش تولید واحد ذوب «اسکوندیدا» در شیلی به میزان یک درصد و رسیدن به سطح تولید ۲۹۳ هزار تن در سال حاصل شد. البته، تولید واحد تغلیظ در سه‌ماهه سوم سال به سطح بی‌سابقه ۳۶۹ هزار تن رسیده است.

انتظار می‌رود که عملیات تعمیر و نگهداری کلی در اسکوندیدا به بهبود توان تولید در سپتامبر ۲۰۱۹ و رسیدن به سطح ۳۷۷ هزار تن کمک کند. کاهش تولید کمپانی BHP ناشی از عملیات تعمیر و نگهداری برنامه‌ریزی‌شده در تعدادی از عملیات‌ها بوده است، اما تولید مس هدف‌گذاری شده‌ی کمپانی برای سال ۲۰۲۰ طی تجدیدنظر انجام‌شده به رقم بالاتر ۱،۷ تا ۱،۸میلیون تن افزایش یافته است.

پاسخ دادن