کداک به حوزه تولیدات دارویی ورود می کند

کداک به حوزه تولیدات دارویی ورود می کند

شرکت کداک قصد دارد محتویاتی را برای تولید داروهایی مانند هیدروکسی کلروکین تولید کند.

 تهران – اقتصادبرتر – ۹ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ،  کداک (Kodak)، قدرت سابق عکاسی، در حال ورود به حوزه داروسازی است و ایالات متحده قصد دارد یک وام ۷۶۵ میلیون دلاری برای پشتیبانی از تلاش‌های این شرکت در حوزه داروسازی بدهد. کداک یک بازوی تجاری جدید به نام «Kodak Pharmaceuticals» برای تولید مواد موردنیاز در تولید دارو ایجاد خواهد کرد.

به گفته کداک، این بازوی جدید، عناصری ایجاد خواهد کرد که در سطح ملی کمیاب شده‌اند و پس از فعالیت کامل واحد می‌تواند تا ۲۵ درصد محتویات فعال مورد استفاده در تولیدات دارویی غیربیولوژیکی، غیر ضدباکتریایی و عمومی را افزایش دهد. وال استریت ژورنال گزارش داد که جیم کانتیننزا (Jim Continenza)، مدیرعامل کداک انتظار دارد که تولیدات دارویی سرانجام ۳۰ تا ۴۰ درصد از فعالیت‌های کداک را تشکیل دهند.

وام ۷۶۵ میلیون دلاری طبق قانون تولید دفاعی دوران جنگ کره، که دولت ترامپ قبلاً از آن برای تسریع تولید ونتیلاتورها، ماسک‌ها و سایر تجهیزات پزشکی برای مقابله با کووید-۱۹ استفاده می‎کرده، اکنون در دسترس است. به گفته وال استریت ژورنال، کداک قصد دارد محتویاتی را برای تولید داروهایی مانند هیدروکسی کلروکین تولید کند.

دونالد ترامپ غالباً هیدروکسی کلروکین را به عنوان درمانی برای ویروس کرونا تبلیغ کرده بود، اما کارشناسان مکرراً اعلام کردند که این دارو برای درمان ویروس اثبات نشده است.

به گفته «CNBC»، آنتونی فوچی (Anthony Fauci)، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی در مصاحبه اخیر خود اظهار داشت :

«آزمایش‌های بالینی غالب و پرتحرک که به اثربخشی هیدروکسی کلروکین پرداخته‌اند، در درمان کروناویروس هیچ تأثیری ندارند.»

این اولین بار نیست که کداک به حوزه دارو و داروسازی وارد شده و آخرین بار چند سال در این تجارت حضور داشت. قبلاً کداک، شرکت داروسازی استرلینگ دراگ (Sterling Drug) را با قیمت تقریبی ۵٫۱ میلیارد دلار در سال ۱۹۸۸ خریداری کرد و سپس در سال ۱۹۹۴ در چند قسمت آن را فروخت.

پاسخ دادن