کرونا، ۸ میلیون آمریکایی را در فقرمطلق قرار داد

کارشناسان آمریکایی هشدار داده اند، طرح‌های کمکی اقتصادی مشکلات را در این کشور برطرف نکرده است.

تهران – اقتصاد برتر – یکم اسفند ۹۹

بگزارش بلومبرگ بیش از ۸ میلیون نفر در آمریکا، از جمله بسیاری از کودکان در نیمه دوم سال گذشته میلادی به فقر افتاده و نابرابری‌های نژادی و درآمدی موجود در آمریکا این وضعیت را همواره تشدید کرده است. بیش از یک سال پس از آغاز همه گیری ویروس کرونا در آمریکا، هنوز به نظر می‌رسد، طرح‌های کمک اقتصادی برای اقلیت‌های قومی و نژادی و فقیر فایده خاصی نداشته است.

برخی از آمریکایی‌ها مانند صاحبان خانه‌ها و سرمایه گذاران در حال سود هستند؛ باقی افراد، مانند کارگران بخش‌هایی که به دلیل محدودیت‌های ناشی از کرونا بسته شده اند سخت آسیب دیده اند و همچنان در حال مبارزه با این وضعیت هستند.

کارشناسان هشدار داده اند که طرح‌های کمکی اقتصادی مشکلات را برطرف نکرده و می‌تواند رشد اقتصادی آمریکا را تا چندین سال تحت تاثیر قرار دهد.

ملیسا کرنی، استاد اقتصاد در دانشگاه مریلند می‌گوید «این واقعیت که ما هر ساله میلیون‌ها کودک داریم که در فقر دچار مشکل می‌شوند، ما را به عنوان یک کشور، عقب نگه می‌دارد؛ یک بحث قوی اقتصادی و اجتماعی برای صرف هزینه بیشتر در مبارزه با فقر کودکان وجود دارد که واقعا گیج کننده است که ما این کار را اولویت قرار نمی‌دهیم.» برنی سندرز درباره تاثیر کرونا بر فقر مردم آمریکا گفت : نیم میلیون آمریکایی در خیابان‌ها می‌خوابند و بیش از ۱۶ درصد کودکان در آمریکا در ماه دسامبر در فقر بوده اند.

روزا دلاورو، نماینده حزب دموکرات در ایالت کنتیکت، می‌گوید «این همه گیری وجود فقر میان کودکان آمریکا را شفاف کرد، فقری که برای نسل‌ها در این کشور دیده می‌شده و همچنین آن را تشدید کرده است.»

پاسخ دادن