کرونایی ها احساس ناراحتی در قفسه سینه را جدی بگیرند

 دکتر ناصر صفایی، رییس بیمارستان فوق تخصصی قلب و عروق شهید مدنی: افراد با بروز هرگونه احساس سنگینی، درد، فشار، گرفتگی، تنگی نفس فعالیتی یا در حالت استراحت ، افزایش یا کاهش قابل توجه ضربان قلبی یا فشار خون نسبت به قبل، ضعف و بی حالی غیر قابل توجیه به خصوص در افراد مسن که حتی سابقه بیماری قلبی نداشته باشند، باید به پزشک مراجعه کنند.

تهران- اقتصادبرتر- ۲۶ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ،  با توجه به اینکه علایم بیماری در مبتلایان به کرونا بسیار متنوع است در صورت بروز هر گونه تغییر وضعیتی که به آن اشاره شد برای تشخیص قطعی به پزشک متخصص مراجعه کنند.

 طی هفته گذشته سه بیمار در سنین ۳۲، ۴۲ و ۴۸ سال بدون سابقه ناراحتی قلبی و به علت دردهای شدید مقاوم به درمان به اورژانس بیمارستان شهید مدنی مراجعه کردند که در بررسی های تخصصی مشخص شد این افراد دچار سکته قلبی وسیع شده اند.

 این افراد به خاطر بیماری کرونا دچار سکته قلبی به دلیل لخته در عروق کرونا شده بودند که تحت آنژیو پلاستی وسیع قرار گرفتند.

 مبتلایان به کرونا قبل از اینکه بد حال شوند با مشاهده هر گونه علایمی که اشاره شد بلافاصله به اورژانس بیمارستان شهید مدنی و یا به پزشک متخصص قلب مراجعه کنند تا با اقدامات به موقع از ضایعه سکته قلبی که قدرت انقباضی قلب را به شدت دچار مشکل می کند جلوگیری شود.

پاسخ دادن