کرونا به حذف کنکور کمک می‌کند؟

جزئیات زمان بندی کنکور سراسری سال 99

پیشنهاد مجلس برای عدم برگزاری کنکور در سال ۹۹: دانشگاه‌ها بر اساس سوابق تحصیلی داوطلبان را بپذیرند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۶ فروردین ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر میرزازاده، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: بحث سلامتی دانش آموزان به قدری برای ما مهم است که کنکور هم باید تحت شعاع سلامتی دانش آموزان قرار بگیرد.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا همین شرایط می‌تواند تلنگری برای تغییر شیوه در نوع برگزاری کنکور باشد یا خیر؛ گفت: قانون در این زمینه وجود دارد، تلنگر این است که می‌توان امسال کنکور را برگزار نکرد و دانش آموزان با مراجعه به دانشگاه‌ها بر اساس سوابق پذیرش بگیرند.

شرایط پذیرش بدون آزمون دانشگاهها ۱۸ فروردین اعلام می شود

شرایط ثبت نام و انتخاب رشته بدون آزمون دانشگاه ها که به دلیل همه گیری کرونا به تعویق افتاد، ۱۸ فروردین اعلام می شود.

دانشگاه فرهنگیان جزو دانشگاه های پذیرش با سوابق تحصیلی نخواهد بود

قطعا به دلیل رقابت بالای داوطلبان برای ورود به دانشگاه فرهنگیان و الزام انجام فرایند گزینش و مصاحبه، دانشگاه فرهنگیان جزو دانشگاه های پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی نخواهد بود.

احتمال تغییر شرط سن ورودی دانشگاه فرهنگیان

در مصاحبه با وزیر قول بررسی و در صورت صلاحدید افزایش سن از ٢٢ به ٢۴ سال داده شد.

واکنش وزیر علوم به پیشنهاد مجلس مبنی بر عدم برگزاری کنکور ۹۹

با توجه به اینکه کنکور در تابستان برگزار می‌شود، اظهارنظر در این مورد زود است. بدیهی است که برای رشته‌های پُرطرفدار هنوز برگزاری آزمون لازم است و جایگزین مورد قبول تعیین نشده است.

#فوری 

حسن روحانی: مدارس و دانشگاه‌ها تا ۳۰فروردین تعطیل است. استان‌هایی که وضعیت سفید دارند می‌توانند فعایت آموزشی خود را آغاز کنند. تردد بین استانها همچنان تا ۳۰فروردین ممنوع خواهد بود.

#تکمیلی

رئیس جمهور: فعالیت مدارس تا ۳۰ فروردین تعطیل است. البته برخی استان های سفید مثل بوشهر و هرمزگان اختیار دارند که خودشان تصمیم بگیرند.

فعلا تصمیم بر این است که در بخش آموزش به استثنای آموزش تکمیلی(مخصوصا دکترا) که از ۳۰ فروردین حضوری خواهد بود، مدارس و مقطع کارشناسی دانشگاه‌ها تا ۳۰‌فروردین همچنان تعطیل باشند. اینکه برای ۳۰فروردین به بعد چه می‌شود، در جلسات بعدی تصمیم‌گیری می‌شود.

3 نظر از مردم

  1. کنکور شجره خبیثه ای هست که با خون دانش آموزان آبیاری میشود واز میوه نجس آن لاشخور هایی همچون بعضی موسسات و انتشارات تغذیه میکنند
    امیدوارم این شجره خبیثه از ریشه بخشکد همه لاشخوران به درک واصل شوند

پاسخ دادن