کرونا تا ۲ ماه دیگر از بین خواهد رفت!

یک جراح و استاد دانشکده پزشکی جان هاپکینز با ارئه اطلاعاتی نشان داد که ویروس کرونا تا دو ماه آینده “عمدتا” در جهان از بین خواهد رفت. و بسیاری از کشور ها از آن در امان خواهند بود.

تهران – اقتصاد برتر – ۰۳ اسفند ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بانک اول، دکتر مارتی ماکاری – جراح و استاد دانشکده پزشکی جان هاپکینز و دانشکده بهداشت عمومی در گزارشی برای وال استریت ژورنال در روز جمعه ، استدلال می کند که در واقع بیش از ۲۸ میلیون مورد تایید شده وجود دارد. ویروس کرونا در ایالات متحده ، احتمالاً ۶.۵ برابر بیشتر از این تعداد است. بین این گروه و تقریباً ۱۵ درصد از کشورهایی که قبلاً یک دوز واکسن کرونا دریافت کرده اند، تا دو ماه آینده بسیاری از کشورها از این ویروس در امان هستند.

دکتر ماکاری همچنین گفته است که: “دلیلی وجود دارد که فکر کنیم کشور ها در حال رسیدن به سطح بسیار پایینی از مبتلایان باشند. “از آنجا که افراد بیشتری آلوده شده اند ، که بیشتر آنها علائم خفیف یا بدون علائم دارند ، تعداد آمریکایی ها کمتر است که به این بیماری مبتلا شوند. در مسیر فعلی ، من انتظار دارم که Covid بیشتر تا آوریل از بین برود و به آمریکایی ها اجازه دهد زندگی عادی خود را از سر بگیرند. “

ویروس کرونا

دکتر ماکاری همچنین گفته است که : “در شش روز گذشته ۷۶ درصد کاهش در موارد روزانه وجود دارد.” “شما به عنوان یک دانشمند باید دلیل آن را بپرسید. و ما نمی توانیم با ایمنی واکسینه شده آن را توضیح دهیم. ما نمی توانیم آن را با تغییر ناگهانی رفتار توضیح دهیم. این مصونیت طبیعی است و اکنون بیش از ۵۰ درصد جمعیت است. “

اپیدمی جهانی کرونا

این دکتر اذعان داشت عدم تمایل بسیاری از دانشمندان به تأیید علنی نتیجه گیری وی ، آن را به عهده متخصصان بهداشت عمومی قرار داد که نمی خواستند آمریکایی ها از تلاش های کاهش دهنده خود راضی باشند و احتمالاً از واکسن استفاده نکنند. در واقع ، طی یک جلسه توجیهی روز چهارشنبه ، دکتر روچل والنسکی ، مدیر CDC ، علت کاهش فعلی را عدم سفر و اجتماعات بزرگ پس از تعطیلات دانست و گفت که آمریکا هنوز تعداد کافی از افراد  را واکسینه نکرده است تا مصونیت گله ای به دست آورد.

پاسخ دادن