کرونا مدارس و دانشگاه‌های قم را تعطیل کرد

اقتصاد برتر

در پی شیوع بیماری کرونا در قم مدارس و دانشگاه‌های استان قم روز پنجشنبه تعطیل اعلام شدند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱ اسفند ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر ، وهاب‌زاده» مشاور وزیر بهداشت: هر ۲ نفری که در قم به ویروس کرونا مبتلا شده بودند کهولت سن داشتند و فوت کردند.

 «وهاب‌زاده» مشاور وزیر بهداشت: تعداد مبتلایان به بیماری کرونای جدید تنها ۲ نفر و مربوط به شهر قم است. تیم‌های واکنش سریع حضور دارند و به مردم توصیه می‌شود بهداشت فردی را رعایت و از دست دادن و روبوسی بپرهیزند.

مدارس و دانشگاه‌های قم فردا تعطیل هستند

در پی شیوع بیماری کرونا در قم مدارس و دانشگاه‌های استان قم روز پنجشنبه تعطیل اعلام شدند.

اطلاعیه تعطیلی همه سطوح تحصیلی جامعه الزهرا در روز پنجشنبه

با توجه به تدابیر بهداشتی استان و ابلاغ مدیر محترم همه مقاطع تحصیلی جامعه الزهرا علیهاالسلام روزز پنجشنبه تعطیل است.

بر اساس گزارش های وزارت بهداشت در خصوص ابتلای چند نفر به ویروس کرونا در قم و با تدبیر مدیریت محترم، همه دروس در همه سطوح تحصیلی فردا پنج شنبه اول اسفند ماه تعطیل است.

بر اساس این گزارش بخش اداری جامعه الزهرا علیهاالسلام فردا دایر است و نسبت به روزهای آینده با توجه به تدابیر بهداشتی استان تصمیمات مناسب اخذ و اطلاع رسانی می شود.

همچنین بر اساس اعلام مسئولان بهداشت و درمان قم، خبرهای رسمی و صحیح در مورد کرونا از طریق صدا و سیما اعلام می شود و مردم به شایعات توجه نکنند.

تست کرونا از پرسپولیسی‌ها در فرودگاه امام خمینی (ره)

 اعضای تیم فوتبال پرسپولیس پس از دیدار روز گذشته مقابل شارجه امارات در چارچوب رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا عصر امروز وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شدند که در بدو ورود از آن‌ها تست کرونا گرفته شد.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، توضیحات و توصیه هایی در خصوص بیماری کرونا و ۲ بیمار در قم ارائه کرد.

قاسم جان بابایی معاون وزیر بهداشت در قم، گفت که امکان درگیری هر کشوری با ویروس کرونا به دلیل شرایط مسری بودن وجود دارد، همان‌طور که در کشورهای اطراف نیز موارد مبتلا بوده است؛ البته به ایران با تاخیر ورود پیداکرده است.
وی افزود: در کشور ما نیز ورود پیداکرده و تشخیص اولیه ۲ مورد مثبت بوده که ساکن شهر قم بوده‌اند و آزمایش های تکمیلی در حال انجام است و نتیجه قطعی به اطلاع مردم می‌رسد.
این بیماری کشنده‌تر از آنفلوانزا نیست، ولی مراقبت و رعایت بهداشت فردی در جلوگیری از همه‌گیری بسیار مهم است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم: تب و لرز و همچنین تنگی نفس و درد عضلانی از جمله علائم این بیماری است.

به مردم تاکید می‌کنم آرامش خود را حفظ کنند و با رعایت مسائل بهداشتی و با آرامش به زندگی خود ادامه دهند

دانشگاه علوم پزشکی یکی از بیمارستان‌ها را برای درمان بیماران مشکوک در نظر گرفته است و علایم افرادی که مشکوک به کرونا می‌باشد در این بیمارستان زیر نظر قرار می‌گیرند.
بیمارستان دوم و تمام کادر درمانی بیمارستان‌های شهر قم به حال آماده‌باش درآمده است؛ لوازم مصرفی کادر درمانی و بیماران آماده است و از نظر دارو و امکانات کمبودی در استان قم وجود ندارد.
وی افزود: با دستور وزیر بهداشت، روز گذشته گروهی از اداره کل بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت در استان قم مستقرشده‌اند و به رییس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز کمک می‌کنند تا این مساله مدیریت شود.
معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: جای نگرانی نیست و از مردم درخواست داریم با رعایت بهداشت فردی، از دست دادن و روبوسی خودداری کنند و ترجیحا از رفتن به اماکن شلوغ خودداری کنند، در غیراین‌صورت از ماسک استفاده نمایند.
تاکنون گزارشی از ابتلا به ویروس کرونا در شهرهای دیگر گزارش نشده، ولی امکان ابتلا در شهرهای دیگر نیز وجود دارد.
نیازی به استفاده از ماسک توسط همه مردم نیست،‌ بلکه افرادی که با بیمار در ارتباط هستند از جمله همراهان و کادر پزشکی و یا افرادی که مشکوک به این ویروس هستند باید از ماسک استفاده نمایند. از نظر تامین ماسک جای نگرانی نیست و در صورت کمبود از استان تهران تامین می‌شود.
این دو نفر از افراد مسن و از دو منطقه جداگانه قم بوده و نه تنها سفر خارجی بلکه سفر خارج از استان هم نداشته اند. با این حال هنوز علت و چگونگی ابتلای احتمالی آنان به کرونا مشخص نیست و موضوع در دست بررسی است.

واکنش سخنگوی دولت به خبر شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا در کشور

 سخنگوی دولت عصر چهارشنبه در رشته توییتی با اشاره به خبر شناسایی یک مورد مبتلا به ویروس کرونا در یکی از شهرها نوشت: همانگونه که پیش از این گفته شد تصمیم بر آن است که حتی اگر یک مورد ابتلا به کرونا شناسایی شد، بدون معطلی به صورت شفاف به مردم اعلام شود.
علی ربیعی با بیان این که «دقایقی پیش وزیر بهداشت برپایه گزارش کارشناسان آن وزارتخانه از تشخیص مثبت برای دو مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در قم خبر داد»، تاکید کرد: ضروری است مردم خبرها را تنها از طریق وزارت بهداشت دنبال کرده و به توصیه‌های آن وزارت به صورت جدی عمل کنند.
ربیعی تصریح کرد: اطمینان می‌دهیم دولت همه توان خود را برای اطلاع‌رسانی به موقع، آگاه‌سازی و مراقبت از تک تک شهروندان به کار ‌می‌گیرد.

استاندار قم: هیچ مدیری جز رئیس دانشگاه علوم پزشکی حق اظهار نظر در خصوص کرونا را ندارد

بهرام سرمست امشب در جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان: هیچ مدیری به جز دکتر قدیر رییس دانشگاه علوم پزشکی قم حق اظهار نظر ندارد و رسانه ها نیز تمامی اخبار را باید از طریق دانشگاه علوم پزشکی قم دنبال کنند.

همه دستگاه ها باید به مجموعه بهداشت و درمان استان کمک کنند.

پاسخ دادن