کسینجر: آمریکا از دو دستگی رنج می‌برد

وزیر امور خارجه اسبق آمریکا تأکید کرد کشورش بیش از هر زمان دیگری دچار دو دستگی شده است و از این دو دستگی رنج می‌برد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۳ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، هنری کسینجر بر اهمیت حل وفصل اوضاع در خاورمیانه با در نظر گرفتن منافع روسیه تأکید کرد.

این سیاستمدار کهنه کار آمریکا تاکید کرد هر دولتی در کاخ سفید در حال حاضر به علت دشمنی ناشی از اختلافات فکری با مخالفان دچار اصطکاک می‌شود و ارزش‌های اساسی کشور و احکام قانون اساسی آن دچار دو دستگی شده است.

وزیر خارجه اسبق آمریکا گفت که این کشور بیش از زمان جنگ ویتنام در اواخر دهه ۱۹۶۰ و آوایل دهه ۱۹۸۰ میلادی قرن گذشته دچار دو دستگی است.

وی افزود: مسأله کنونی در حال حاضر درباره چگونگی پایان دادن جنگ در اوکراین و لزوم ایجاد موقعیتی برای روسیه است که به یک مرکز پیشرفته در اروپا تبدیل شود

کسینجر ۹۹ ساله پیش تر در اجلاس داووس گفته بود که درگیری اوکراین با روسیه باید تا دو ماه دیگر پایان یابد وگرنه از کنترل خارج می‌شود لذا فرصت اندکی برای پایان دادن به درگیری مسلحانه در اوکراین و یافتن راه حل صلح وجود دارد. فراتر از آن، روسیه ممکن است برای همیشه از بقیه اروپا جدا و به متحد دائمی چین تبدیل شود.

او صحبت‌های خود بر حفظ اتحاد ائتلاف ناتو که منعکس کننده همکاری آمریکا و اروپاست، تاکید و اعلام کرد «رویداد‌های بزرگی در منطقه خاورمیانه و آسیا در راه است.»

پاسخ دادن