کلاهبرداری میلیاردی از شهرداری تهران

جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری کلاهبردار ۴ میلیارد تومانی یکی از شهرداری‌های تهران خبر داد.​

تهران- اقتصادبرتر- ۱۳ اسفند ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایلنا، سرهنگ جلیل موقوفه ای با اعلام این خبر گفت: پرونده کلاهبرداری میلیاردی که از سال ۸۸ مفتوح و متهم که به ۱۰ سال زندان، پرداخت جزای نقدی و تبعید محکوم شده بود در اختیار قرارگاه جلب محکومین متواری قرار گرفت و تیم ویژه ای برای دستگیری متهم فراری وارد عمل شدند.

وی افزود: ماموران این قرارگاه در تحقیقات اطلاع پیدا کردند که متهم که در گذشته یک کارگزار با یکی از پیمانکارهای شهرداری برای زیباسازی و طرح جداول یکی از شهرک ها قراردادی را تنظیم می کند که در قبال انجام کار و خرید مصالح و پول کارگران ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بودجه می گیرد.

این مقام پلیسی ادامه داد: متهم با پیشرفت ۲۰ درصدی کار اعتماد را جلب کرده اما این در حالی بود که پول مصالح و کارگران را در این مدت پرداخت نکرده است و پس از آن ناپدید می شود و در بررسی مشخص می شود این متهم یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان که حقوق کارگران و هزینه های خرید مصالح بوده را نیز پرداخت نکرده است.

جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: در بررسی ها مشخص شد متهم بودجه ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی را در جزیره کیش سرمایه گذاری کرده و فراری شده است که تجسس های برای دستگیری متهم در دستور کار قرار گرفت و ماموران قرارگاه جلب محکومین متواری با اقدامات فنی در اوایل هفته گذشته موفق به دستگیری متهم شدند.

پاسخ دادن