کلید صعود طلا به سمت ۱۴۰۰ دلار چیست؟

خيز صعودی قیمت طلا و سکه و نرخ ارز

 به نظر یک تحلیلگر شاخص ارزش دلار و نرخ بهره ایالات متحده  در حالیکه طلا در تقلا برای پیدا کردن موقعیت خود بعد از افت از سقف ۱۰ ماهه است ، همچنان اصلی ترین عوامل کاهشی قیمت طلا باقی خواهند ماند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۷ اسفند ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از کیتکو نیوز ، علی رغم اینکه طلا نیاز به لحن دوویش (آرام ) فدرال رزرو در مورد نرخ بهره دارد تا شاهد صعود قیمت آن باشیم ، جیم لویرو، مدیر اجرایی در تی جی ام اعلام کرد که دلیل مشاهده نرخ بهره کم کلید فرستادن طلا به سمت ۱۴۰۰ دلار در هر اونس است .

” اگر دلیل تغییر لحن فدرال رزرو نگرانی ها در مورد مشکلات آسیا و چین باشد ، دلار همچنان می تواند روند قوی فعلی خود را در شرایط نرخ بهره کم حفظ کند چراکه ارزش آن در درجه اول در برابر یورو و ین اندازه گیری می شود و قاعدتا رشد خواهد داشت .”

با اینحال اگر فدرال رزرو نرخ بهره را به دلیل نگرانی از رشد اقتصادی داخلی در سطوح پایین نگه دارد ، این موضوع برای افزایش بیشتر قیمت طلا کافی خواهد بود .(دلار هم افت خواهد کرد )

وی افزود :” علاوه بر این ،اگر ضعف داخلی به نظر ادامه دار باشد(شاهد آمارهای ضعیفتری باشیم ) و نیاز به مداخله بلند مدت فدرال رزرو وجود داشته باشد ، آنزمان طلا تبدیل به بهترین و خواستنی ترین دارایی در سال ۲۰۱۹ خواهد شد .”( ۱۴۰۰ دلار در دسترس خواهد بود )

به باور لوریو ، یکی دیگر از اثرات جانبی رشد اقتصادی ضعیف، ایجاد حالت فروش از سر ترس در بازارهای سهام است که این مورد هم برای طلا سودمند است .

بازار طلا در حال حاضر در حال هضم کردن کاهش چشمگیر تصویر رشد اقتصادی ارایه شده توسط بانک مرکزی اروپا در مورد این بلوک اقتصادی است که باعث نیاز به پیگیری سیاست های حمایتی و آسان پولی می شود .

بر اساس اعلام بانک مرکزی اروپا ،تولید ناخالص داخلی یورو در سال جاری ۱٫۱ درصد است و در سال ۲۰۲۰ این رقم ۱٫۶ درصد خواهد بود و برای سال ۲۰۲۱ هم رقم ۱٫۵ درصد پیش بینی شده است که در مقایسه با پیش بینی ماه دسامبر ایی سی بی (بانک مرکزی اروپا ) که این ارقام برای سال جاری ۱٫۷ ،برای ۲۰۲۰ رقم ۱٫۷ و برای ۲۰۲۱ رقم ۱٫۵ درصد پیش بینی شده بود در سطح پایین تری قرار دارد .

همزمان ، بانک برای شاخص قیمت مصرف کننده سال ۲۰۱۹ رشد ۱٫۲ درصدی را پیش بینی کرد ،برای ۲۰۲۰ این رقم را ۱٫۵ درصد و برای ۲۰۲۱ رقم پیش بینی شده را ۱٫۶ درصد اعلام کرد .

پاسخ دادن