کمر صنوف کوچک زیر بارمالیات خم شده است

جزئیات معافیت های سالانه حقوق اعلام شد

دولت به جای اینکه در شرایط تعطیلی کسب و کارها در کرونا، به صنوف خسارت دیده کمک بلاعوض کند، مالیاتآن‌ها را فزایش می‌دهد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

صنوفی که بخاطر کرونا مجبور به تعطیلی کسب و کار شده اند معتقدند، وقتی دولت اصناف را تعطیل می‌کند، باید کمک‌های بلاعوض یا پرداخت خسارت به صنوف خسارت دیده داشته باشد نه اینکه وام به آنها پیشنهاد کند. وقتی درآمدی وجود نداشته چطور می‌توان قسط وام پرداخت کرد.

علی انصافی رئیس اتحادیه مسافربری استان تهران می‌گوید، در ایام عید نوروز هیچ کجا را تعطیل نکردند و اینقدر به ناجا فشار آوردند که جلوی هیچ مسافری را نگیرد.

انصافی گفت : در امور کسب و کار دولت سیاست‌های عکس دارد به این معنی که به مالیات سال ۹۷ مبلغی را هم اضافه کرده اند. صنف ما آسیب زیادی دیده است. سرویس مدارس و کارخانجات، تورهای گردشگری و سفرهای برون شهری همگی تعطیل شدند و ما ضرر کردیم. بعد وزیر اقتصاد و معاون وی جلوی دوربین‌ها ظاهر می‌شوند و افتخار می‌کنند که مالیات بیشتری گرفته اند حتی بالاتر از اهدافی که در بودجه پیش بینی شده بود!

اتوبوسی که در چند ماه گذشته ۵۱ درصد به قیمت یک لاستیکش اضافه شده با ۱۵ مسافر می‌رود و برمی‌گردد. هم‌اکنون ۶٠ درصد از اعضای صنف ما کاملا بیکار هستند.

از دولت خواستیم تنها سه ماه از حق بیمه رانندگان ما را بپردازند و یا مالیات شغلی اتوبوس‌ها را لغو کنند ولی به درخواست ما توجهی نشد. بعد وقتی اعتراضی از سوی رانندگان می‌شود، به آنها اتهام‌های مختلفی می‌زنند. دشمن واقعی مردم را در دستگاه‌های داخلی باید جست‌وجو کرد. چرا در چنین کشور ثروتمندی دولت اجازه می‌دهد بخش خصوصی برود واکسن بیاورد و با قیمت بالا به مردم بفروشد؟!

بخاطر فشار های مالیاتی ، برخی از کسب و کارهای کوچک که قادر به تامین هزینه های مالیاتی نیستند مجبور به تعدیل گسترده نیرو و یا تعطیلی کسب و کار شدند.

منبع : نود اقتصادی

 

پاسخ دادن