کمیسیون بورس آمریکا به دنبال ممنوع کردن رمزارز

گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، اعلام کرد، این سازمان اختیار قانونی یا برنامه‌ای برای ممنوعیت ارزهای دیجیتال ندارد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۵ مهر ۱۴۰۰

گنسلر در جلسه کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا اظهار داشت، ممنوع کردن رمزارزها در حیطه اختیارات کمیسیون بورس اوراق بهادار آمریکا ( SEC ) نیست و این موضوع بستگی به نظر کنگره دارد.

گنسلر گفت: موضوع این است که چگونه می‌توانیم در این حوزه از سرمایه‌گذاران حمایت کنیم. در همین راستا، با نهادهای نظارتی بانکی و دیگر سازمان‌ها هم همکاری می‌کنیم تا مطمئن شویم که وزارت خزانه‌داری بر رعایت مقررات ضد پولشویی و قوانین مالیاتی این حوزه نظارت دارد. وی با تأکید بر لزوم حمایت از سرمایه‌گذاران توسط کمیسیون SEC، افزود: بسیاری از این توکن‌ها ممکن است با استانداردهای قراردادهای سرمایه‌گذاری یا اوراق بهادار مطابقت داشته باشند.

گنسلر خاطرنشان کرد، بررسی مسائل مربوط به ثبات مالی و موضوع استیبل کوین‌ها، اولویت این سازمان است.

در همین حال، پاتریک مک‌هنری، نماینده کنگره آمریکا، اقدامات و موضع‌گیری SEC در مورد دارایی‌های دیجیتال را هدف گرفت و رئیس این کمیسیون را متهم کرد که در مورد قوانین و رویه‌ها، مطابق با برنامه‌های بلندمدت این آژانس عمل نکرده است.

وی خطاب به گنسلر گفت: برخی از اظهارنظرهایی که شما مطرح کرده‌اید، غیرشفاف بوده و سوالاتی را در بازار ایجاد کرده است. شما ظاهراً اظهارات سرسختانه‌ای داشته‌اید که بازارها را تحت تأثیر قرار داده است. شما با ارائه بیانیه بدون طی کردن روند مناسب آن، قوانین و مقررات را نادیده گرفته‌اید و اساساً با سرمایه‌گذاران آمریکایی بی‌رحمانه برخورد کرده‌اید.

پاسخ دادن