کنکور سراسری ۹۹ به تعویق نمی افتد

زمان کنکور

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: نشست ‌عصر امروز این کمیسیون برای تعویق کنکور به نتیجه نهایی نرسید.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۲ مرداد ۹۹
به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از تسنیم، مهدی روشنفکر اظهار داشت: نشست امروز عصر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با حضور وزرای علوم، بهداشت و درمان و آموزش و پرورش برای تعویق کنکور به نتیجه نهایی نرسید.

وی با اشاره به اینکه این مهم فردا تعیین تکلیف می‌شود، افزود: پیش بینی می‌کنم کنکور در موعد مقرر با شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی و سختگیری بیشتر در اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شود.

علی رغم اطلاع رسانی قبلی سازمان سنجش و تاکید بر برگزاری کنکور ۹۹ در روزهای ابتدایی مرداد ، طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش و همچنین بر اساس جلسه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا مقرر شد که تاریخ برگزاری کنکور سراسری ۹۹ مجددا به تعویق افتاده و در روزهای پنجشنبه و جمعه مورخ ۳۰ و ۳۱ مرداد ماه ۹۹ برگزار گردد .

ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ از ۱۶ بهمن ماه شروع شده تا ۲۴ بهمن ادامه خواهد داشت و برگزاری این آزمون نیز مقرر بود که در تیرماه صورت پذیرد که به دلیل شیوع بیماری کرونا بیش از ۴۵ روز به تعویق افتاد . داوطلبان موظفند در زمان ثبت نام کنکور سراسری ۹۹ که متعاقبا توسط سازمان سنجش اعلام خواهد شد ، با به همراه داشتن تمامی مدارک ثبت نام کنکور ۹۹ ، نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام کنکور ۹۹ اقدام کرده و فرم اینترنتی ثبت نام را تکمیل کنند .

زمان برگزاری کنکور سراسری به تعویق افتاده و در روز های چهارشنبه ۲۹ مرداد ، پنج شنبه ۳۰ مرداد ، جمعه ۳۱ مرداد و شنبه اول شهریور ماه برگزار خواهد شد .

تاریخ و ساعت برگزاری کنکور سراسری ۹۹
زمان برگزاری آزمون برای هریک از گروه های آزمایشی کنکور سراسری ( تجربی ، ریاضی ، انسانی ، هنر و زبان ) در روز های چهارشنبه ، پنج شنبه ، جمعه و شنبه خواهد بود که زمان دقیق آن در کارت ورود به جلسه داوطلبان درج خواهد شد .

زمان برگزاری گروه های آزمایشی مختلف کنکور سراسری ۹۹
نام رشته زمان دقیق برگزاری آزمون
ریاضی صبح پنج شنبه ۳۰ مرداد
انسانی صبح پنج شنبه ۳۰ مرداد
تجربی صبح جمعه ۳۱ مرداد
هنر صبح چهارشنبه ۲۹ مرداد
زبان صبح شنبه اول شهریور

در نظر داشته باشید ساعت و حوزه امتحانی داوطلبان در کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۹ به طور صریح بیان می شود .

1 پیام

  1. خواهش میکنیم کنکور سراسری رو به تعویق بندازید , در شهریور واکسن آنفولانزا را خودمان هم خواهیم زد , مشکل ما کروناست , ایجاد شرایط و امکانات صحیح برای برگزاری اصولی حداقل به دو ماه تعویق احتیاج خواهد داشت . خواهش میکنیم جان همه ی ما را فدای پروتکل واژه ی زبان وزیر علوم و بهداشت و کمسیون آموزش و بهداشت نکنید .

پاسخ دادن