کنکور کارشناسی ارشد به تعویق می‌افتد؟

سرنوشت رتبه‌های برتر کنکور ۱۰ سال اخیر

با توجه به وقوع سیل در برخی استان های کشور، جمعی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد خواهان تغییر زمان برگزاری این آزمون هستند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۷ فروردین ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتربه نقل از مسترتست، شروع سال ۱۳۹۸ با بروز سیل در برخی استان‌های کشور ازجمله گلستان، لرستان و فارس و برخی دیگر نقاط سرزمینمان همراه بود. شدت این حادثه ناگوار به حدی است که دسترسی به امکانات اولیه زندگی ازجمله مسکن، خوراک و پوشاک نیز در این مناطق با مشکل مواجه شده است. بدیهی است که در مناطق سیل‌زده داوطلبانی هستند که خود را برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد امسال آماده می‌کردند.

بر اساس برنامه زمان‌بندی اعلام‌شده از سوی سازمان سنجش، زمان برگزاری کنکور کارشناسی ارشد ۹۸، پنجم و ششم اردیبهشت ماه (حدود ۲۰ روز دیگر) است. اما با توجه به شرایط موجود، امکان مطالعه و کسب آمادگی برای شرکت در آزمون برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۸ که ساکن این مناطق می‌باشند، فراهم نیست.

از این رو جهت جلوگیری از بی ثمر ماندن تلاش‌های داوطلبان در این استان‌ها تعویق برگزاری آزمون ارشد ۹۸ از سوی برخی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد پیگیری می شود.

بر اساس نظرسنجی انجام‎شده در کانال تخصصی آزمون کارشناسی ارشد که جامعه نمونه‌ای شامل ۸ هزار نفر از داوطلبان در آن مشارکت داشتند، ۸۳ درصد از رأی دهندگان خواهان تغییر زمان این آزمون به خردادماه سال جاری بودند.

به گزارش اقتصادبرتر به نقل از انصاف نیوز، احمد توکلی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در این خصوص گفت: قبل از این هم در مواردی مثل زلزله، سازمان سنجش مساعدت‌هایی داشته است. یکشنبه‌ی هفته‌ی آینده جلسه‌ای برگزار خواهیم کرد، در صورتی که چنین درخواستی به سازمان رسیده باشد این موضوع در این جلسه بررسی می‌شود.

داوطلبانی که در این مناطق ساکن بوده و یا خواستار حمایت از این داوطلبان هستند، می‌توانند از طریق لینک زیر درخواست خود را به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال کنند:

سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش

همچنین داوطلبان می‌توانند درخواست خود مبنی بر تعویق زمان کنکور ارشد ۹۸ را از طریق خبرگزاری‌های زیر مطرح و پیگیری نمایند:

3 نظر از مردم

  1. اگر زمان برگزاری آزمون به تاخیر بیوفتد هم برای کسانی که در مناطق سیل زده نیستند فرصت خوبی است و هم برای آن هموطنایی که در چنین مناطقی هستند. در هر شرایطی باید اول نوع دوست باشیم سپس خویشتن دوست

  2. باسلام وعرض خسته نباشید خدمت شما
    باتوجه به سیلابی شدن استان های مختلف ، وخسارت های ناشی از این حادثه ؛ وضع نا بسامان امکانات جهت برگذاری امتحان ارشد دراستان های سیل زده
    ایجاد فرصت جهت برگذاری امتحانی هماهنگ وبی ثمر نماندن تلاش های داوطلبان زمان امتحان به ماه اینده تعویق بیوفتد با توجه به اینکه اینجاب هم دراستان سیل زده خوزستان ساکن هستم

  3. منم کاملا موافقم.عدالت باید اجرا شه.بحث این نیس ک ما بفکر خودمونیم یا از آب گل آلود ماهی گرفتن.بحث ایجاد شرایط تا حدی برابر است.کسانیم ک میگن برنامه ریزی کردیم خو ضرر نمیکنن مرور کنن.ما برا مسائلی ک ی طرفش مشکل خودمونه چ جو دم از رعایت عدالت میزنیم اما اینجا کنار میکشیم.عدالت زمانیه ک خودتم در کفه ترازو قرار بدی.حداقل کاریه ک برا این عزیزان میتونیم انجام بدیم.چرخ سرنوشت ممکنه جوری بچرخه ک یکی از این اتفاقات در شرایط دیگه واسه خودمون پیش بیاد پس نباید انتظار داش ک بقیه یاری کنن.این ماراتون علمی باید در شرایط برابر باشه ن اینکه از کم شدن رقیبا خوشحال باشیم .من با تعویق برا کمک ب سیل زدگان موافقم .خودمم از مناطق سیل زده ام ولی خونمون آسیب ندیده.

پاسخ دادن