کوین اسپیسی به اتهام آزار جنسی به دادگاه می‌رود

دادستانی ماساچوست گفته کوین اسپیسی به اتهام آزار جنسی یک نوجوان در این ایالت محاکمه می‌شود. 

تهران – اقتصاد برتر – ۴ دی ۹۷

به گزارش اقتصاد برتر به نقل از دویچه وله، دادستانی ماساچوست گفته کوین اسپیسی به اتهام آزار جنسی یک نوجوان در این ایالت محاکمه می‌شود. این هنرپیشه و وکیل‌اش واکنشی به این خبر نشان نداده‌اند. با این حال اسپیسی با انتشار ویدیویی چندپهلو سکوت یک‌ساله خود را شکست.

کوین اسپیسی، هنرپیشه سرشناس هالیوود و برنده اسکار روز ۱۷ دی (۷ ژانویه ۲۰۱۹) به اتهام اعمال خشونت فیزیکی و آزار جنسی در دادگاهی در نانتاکت، در ایالت ماساچوست محاکمه خواهد شد.

این دادگاه در رابطه با رسیدگی به حادثه‌ای است که ژوئیه ۲۰۱۶ در رستورانی در این جزیره تفریحی رخ داده است.

نوامبر سال گذشته هدر انورو، یک مجری تلویزیونی آمریکا، کوین اسپیسی را متهم کرد که پسرش را به یک بار در این جزیره برده و به او الکل خورانده و سپس او را مورد آزار جنسی قرار داده است. به گفته هدر انورو پسر او در زمان وقوع حادثه ۱۸ سال داشته، اما برای ورود به این بار در مورد سنش دروغ گفته و خود را بزرگتر جا زده بوده است.

سن قانونی برای نوشیدن الکل در ایالت ماساچوست ۲۱ سال است.

این مجری تلویزیونی گفته بود پسرش زمانی که اسپیسی به دستشویی رفته، از فرصت استفاده کرده و دست به فرار زده است. هدر انورو در یک نشست خبری در آن زمان اضافه کرده بود پسرش در ابتدا “از روی شرمساری و ترس” در مورد این پیشامد سکوت کرده و بعدها آنچه رخ داده را نزد خواهرش فاش کرده است.

انتشار ویدیویی دو پهلو از “فرانک آندروود”

کوین اسپیسی و وکیل او در مورد این پیشامد اظهار نظر نکرده‌اند. با این حال اسپیسی روز دوشنبه سوم دی (۲۴ دسامبر) ویدیویی سه دقیقه‌ای را در یوتیوب و توییتر منتشر کرد که در آن با لحن و حرکات فرانک آندروود، شخصیت اصلی سریال خانه پوشالی که اسپیسی نقش آن را ایفا کرده، می‌گوید: «البته برخی هر چیزی را باور کردند و مشتاقانه منتظر شنیدن آن بودند که من همه چیز را اعتراف کنم. آنها بال‌بال می‌زنند تا من اعلام کنم که همه گفته‌های آنها صحت دارد و من به چیزی که سزاوار آن هستم، رسیدم. اما شما که به بدترین [ادعاها] بدون مدرک باور ندارید؟ دارید؟ شما بدون دانستن حقیقت سریع دست به قضاوت نمی‌زنید.»

اسپیسی در این ویدیو مستقیما اشاره‌ای به آنچه در ماساچوست رخ داده نمی‌کند.

این ویدیو با این حال نخستین اظهارنظر این هنرپیشه مشهور در بیش از یک سالی است که با چندین مورد اتهام آزار جنسی روبرو بوده است.

بجز آمریکا در بریتانیا نیز تحقیقاتی در رابطه با اتهامات اسپیسی در جریان هستند. او متهم است که در زمانی که مدیر هنری تئاتر اولد ویک لندن بوده، دستکم ۲۰ مرد را مورد آزار قرار داده است.

پاییز سال گذشته هنرپیشه‌ای به اسم آنتونی رپ گفت در دهه ۸۰ میلادی زمانی که چهارده سال داشته از سوی اسپیسی مورد آزار جنسی قرار گرفته است. پس از طرح این اتهام، اسپیسی اعلام کرد این واقعه را به‌خاطر ندارد اما با این حال از رپ عذرخواهی کرد.

در پی بازتاب گسترده اتهامات علیه کوین اسپیسی شرکت تولیدات تلویزیونی “نفتلیکس” اعلام کرد به همکاری خود با این هنرپیشه در تولید سریال محبوب خانه پوشالی پایان داده است. از آن زمان اسپیسی در انظار عموم ظاهر نشده و هیچ‌ تهیه‌کننده‌ای در سینما، تلویزیون و تئاتر حاضر به همکاری با او نبوده است.

پاسخ دادن