کیفیت شبکه ارتباطی در محرم رصد می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با توجه به دستور رئیس‌جمهوری در جلسه اول شهریور ستاد ملی کرونا، از رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خواست، با اجرای تمهیداتی کیفیت شبکه ارتباطی کشور را به‌منظور برگزاری هر چه ‌بهتر مراسم عزاداری در فضای مجازی تضمین و بر پایداری شبکه نظارت کند.

تهران – اقتصاد برتر ۲ شهریور ۹۹

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خطاب به حسین فلاح جوشقانی، رئیس رگولاتوری برای پایداری شبکه ارتباطی در دهه اول محرم دستوراتی صادر کرد. در نامه وزیر ارتباطات به رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی آمده است. با عنایت به دستور ریاست محترم جمهوری در جلسه ستاد ملی کرونا، در خصوص تضمین کیفیت شبکه ارتباطی کشور در دهه اول محرم به‌ منظور برگزاری مراسم‌های عزاداری در فضای مجازی، لازم است:

۱- کلیه برنامه‌های نگهداری شرکت اینترنتی و اپراتور‌های تلفن همراه به‌ویژه شرکت مخابرات ایران و شرکت ارتباطات زیرساخت، از امروز تا پایان دهه اول محرم متوقف و به بعد از این ایام موکول گردد؛

۲- قطع خدمات مشترک و یک‌طرفه کردن آنها در دهه اول محرم برای بدهی و نظایر آن ممنوع گردد؛

۳- جنابعالی با تشکیل کمیته‌ای نظارت مستمر بر کیفیت شبکه در این ایام را پیگیری نمایید. معاونت نظارت سازمان در ایام تعطیلات عزای حسینی در آماده‌باش باشند و به اپراتورها، شرکت‌های اینترنتی، مخابرات ایران و شرکت ارتباطات زیرساخت ابلاغ نمایید معاونت‌های فنی آنها در ایام محرم در محل کار حاضر و تشکیلات نگهداری آنها نیز در آماده‌باش باشند؛

۴- از طریق ادارات کل استان‌ها نظارت نمایید که سامانه‌های معرفی‌شده برای پخش زنده مراسم‌های مذهبی در این ایام حتماً خدمات به‌صورت رایگان عرضه نمایند؛»

۵- ارائه گزارش‌های مستمر و منظم از اقدامات مورد انتظارت است.

پاسخ دادن