گرانی لاستیک، بازار دست دوم فروش‌ها را رونق داد

اقتصادبرتر

چند سالی است که در زمینه بازیافت لاستیک فعالیتی صورت نمی‌گیرد و عملاً این صنعت به فراموشی سپرده شده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱ آذر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، این روزها قیمت بسیاری از اقلام روند صعودی گرفته و گرانی‌ها به صنعت لاستیک هم رسیده است. افزایش چشمگیر قیمت لاستیک باعث شده که بسیاری از افراد به بازار فروش لاستیک دست دوم پناه ببرند و از این رو این بازار رونق زیادی نسبت به قبل گرفته است.  لاستیک فروشان در جنوب شهر تهران اقدام به تعمیر لاستیک‌های دست دوم می‌کنند و اگر لاستیکی قابلیت بازیافت نداشته باشد، آنها را انبار کرده و با قیمتی مطلوب به کارخانجات تولید مواد مصنوعی می‌فروشند. لاستیک‌ها از مواد پلیمری تشکیل شده‌اند که تجزیه آنها در طبیعت حدود ۲۰۰ سال به طول می‌انجامد. مشکلی که اکنون در حوزه صنعت لاستیک وجود دارد، گرانی لاستیک، فراموشی بازیافت آن و رونق گرفتن لاستیک دست دوم و مشکلات پی در پی آن است.

احمد مولایی یکی از فروشندگان لاستیک در این باره گفت:  این روزها لاستیک در بازار به شدت گران شده و این گرانی گویا تمامی ندارد. نه تنها لاستیک نو بلکه لاستیک دست دوم هم بسیار گران شده و مثل همه کالا‌های دیگر اگر لاستیک دست دوم موجود باشد، روی هوا آن را می‌زنند. قیمت لاستیک در بازار دست دوم، طیف گسترده‌ای دارد. قیمت یک حلقه لاستیک دست دوم مناسب برای پژو ۲۰۶ و پژو ۴۰۵، از ۶۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۷۰۰ هزار تومان می‌رسد. لاستیک خودرو‌های خارجی نیز قیمت دو برابری دارند و میلیونی هستند؛ به طور مثال قیمت یک حلقه لاستیک مناسب برای خودروی آفرود دست دوم، ۱۲ میلیون تومان است.

*بازیافت لاستیک راهی در ارتقای این صنعت مغفول مانده!

سید امیر احمدی، دبیر انجمن مراکز اسقاط خودرو کل کشور در خصوص بازیافت لاستیک، گفت: چند سالی است که در زمینه اسقاط خودرو و بازیافت آن فعالیتی صورت نمی‌گیرد و عملاً این صنعت به فراموشی سپرده شده و متاسفانه طی سه سال گذشته هیچ برنامه‌ای در خصوص خروج خودرو‌های فرسوده اجرایی نشده، هر چند هر از گاهی مصوباتی صادر می‌شوند، اما در نهایت خروجی ندارند.اگر مراکز اسقاط فعال نباشند، تولید لاستیک بازیافتی و گنداله لاستیک فرسوده هم نخواهیم داشت. زمانی که مراکز اسقاط فعالیت داشتند، بحث فروش گنداله لاستیک فرسوده و پودر لاستیک رونق داشت و کارخانه‌های لاستیک از این مواد اولیه و بازیافتی استفاده می‌کردند. با توجه به اینکه سه سال و نیم است که مراکز اسقاط در رکود به سر می‌برند، به همین روال یکی از تامین کننده‌های بخش لاستیک از چرخه خارج شده است.

احمدی ادامه داد: به دلیل حجم اندک لاستیک، و به صرفه نبودن بازیافت و تبدیل آن، برخی این لاستیک‌ها را زیر خاک دفن می‌کنند که در نتیجه باعث آسیب‌های جدی به محیط زیست می‌شوند، لاستیک از زباله‌های حجیم محسوب می‌شود که فرآیند دفن را با مشکل مواجه می‌کند و به دلیل وجود خلل و فضای باز بین لاستیک‏‌ها، زمینه مناسب برای رشد حشرات موذی فراهم می‌شود که به دنبال آن خطر شیوع بیماری‏‌های واگیردار افزایش می‌‏یابد.از لاستیک‌های بازیافتی می‌توان در تولید بسیاری از محصولات مانند انواع کائوچو، بلوکه‌های سیمانی، آسفالت، گازوئیل و چمن‌های مصنوعی، کف پوش، تشک‌های باشگاهی و پارکی و پیست دو میدانی، ساخت قطعات آبخیزداری و انواع رزین و غیره استفاده کرد. حال با توجه به اینکه این صنعت می‎تواند کمک زیادی به حفظ محیط زیست کند، انتظار می‌رود مسئولان بیش از پیش به این صنعت توجه کنند.

پاسخ دادن