گرمای هوا از فردا به استان‌های شمالی می‌رسد

۸ اثر باور نکردنی گرمای شدید بر زندگی بشر

کارشناس سازمان هواشناسی از روند افزایشی دما در تهران و سایر استان‌ها خبر داد و گفت: نوار شمالی کشور و استان‌های اردبیل و گلستان نیز طی فردا و پس فردا به جمع استان‌های با هوای گرم می‌پیوندند.

تهران – اقتصادبرتر – ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سازمان هواشناسی، فریبا گودرزی درباره وضعیت آب وهوا گفت: بارش‌های بهاری پراکنده در دامنه‌های استان مازندران، گلستان، اردبیل، بخشی از ارتفاعات تهران، سمنان و خراسان رضوی ادامه خواهد داشت که گاهی همراه با وزش باد شدید خواهد بود. رگبارهای موقتی روز سه‌شنبه نیز در ارتفاعات مازندران، تهران و بخشی از سیستان و بلوچستان، کرمان و شمال هرمزگان پیش بینی خواهد شد.

گودرزی بیان‌داشت: وزش باد شدید و کاهش کیفیت هوا در شرق و نیمه غربی کشور امروز هم ادامه خواهد داشت و روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در استان‌های ایلام، خوزستان و بوشهر سرعت وزش باد افزایش پیدا می‌کند و احتمال خیزش گرد و خاک هم وجود دارد. گرمای هوا فردا به نوار شمالی خزر و استان اردبیل و گلستان نیز می‌رسد. روند افزایش دما در تهران نیز ادامه دارد تا جایی که تهران امروز نسبت به دیروز روز یکشنبه سه درجه گرم تر است و به ۳۸ درجه رسیده است.

کارشناس سازمان هواشناسی همچنین گرم‌ترین مرکز استان را طی روز گذشته «مهران» در استان ایلام اعلام کرد که در گرمترین لحظات روز به ۵۲ درجه سلسیوس رسید و بالاترین دمای خرداد این شهر در حداقل ۱۸ سال اخیر رقم خورد. علاوه بر این دیروز بیشینه دمای هوا در چهار شهر شوش، بستان و اهواز در خوزستان و دهلران در ایلام نیز به بیش از ۵۰ درجه سلسیوس رسیده است.

پاسخ دادن