گروه پروازی ماهان در سلامت کامل هستند

یک منبع آگاه در صنعت هوانوردی گفت: خلبان و کروی پروازی هواپیمای ماهان که هواپیمای آنان مورد تعرض جنگنده های آمریکایی قرار گرفته اند در سلامت کامل هستند و پس از استراحت تحقیق از آنان درباره چگونگی حادثه انجام خواهد شد .

تهران – اقتصاد برتر –  ۳ ۰ مرداد ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر،یک مقام آگاه درباره آخرین وضعیت هواپیمای پرواز ۱۱۵۲ تهران – بیروت ماهان گفت: فعلاً منتظریم برخی اطلاعات از سوریه ارسال شود؛ همچنین کارشناسان دفتر سوانح هوایی سازمان هواپیمایی هم در حال بررسی موضوع هستند. وی گفت : ملاک تصمیم گیری درباره این اتفاق، مصاحبه با خلبان، پیاده سازی اطلاعات جعبه سیاه هواپیما، گرفتن اطلاعات از مراقبت پرواز سوریه و رادارهای این کشور هستند و برای اظهار نظر قطعی درباره پرواز ۱۱۵۲ اهمیت بالایی دارند.

این منبع آگاه گفت: علی عابدزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با ایکائو (سازمان جهانی هوانوردی و از نهادهای وابسته به سامان ملل) در خصوص سانحه پنجشنبه شب مکاتبه کرده است که جزئیات آن بعداً اعلام می شود. وی با رد شایعه بازداشت خلبان و کروی پروازی افزود: افراد مسئول در زمان مناسب با اعضای کروی پروازی مصاحبه می کنند که اتفاقات رخ داده را توضیح دهند؛ همچنین بازرسان سازمان هواپیمایی کشوری هواپیما را بازرسی کرده اند و سالم بودن آن را تأیید کرده اند و این هواپیما در خط پروازی قرار گرفته است.

این منبع آگاه یادآور شد: طبق مقررات کروی پروازی باید استراحت کنند؛ سازمان هواپیمایی کشوری هنوز هیچ تصمیمی در ارتباط با عدم پرواز کرو نگرفته است تنها نهادی که می تواند تصمیم بگیرد که این کرو پرواز نکند، سازمان مذکور است که تا زمان پایان بررسی مستندات، تصمیمی در این خصوص اتخاذ نمی شود.

پاسخ دادن