گزارس بورس امروز ۱۸ اسفند ۹۹

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به هزار و ۴۰میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۰۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۸ اسفند ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، شاخص کل با افزایش ۴۲۵۵ واحدی بر روی رقم ۱ میلیون و ۱۷۹ هزار واحد قرار دارد.

صندوق‌های دولت‌ پر تقاضا

⬅️ #پالایش با قیمت ۸۸۴۲ تومان در مثبت ۵ روزانه قرار گرفته و حجم معاملات ۶۴ میلیونی را پشت سر گذاشته است.

⬅️ #دارایکم به قیمت ۱۴۷۳۰ تومان با جابجایی ۲۴ میلیون سهم با افزایش تقاضا در حال معامله است.

⬅️شاخص هم‌وزن افزایش ۳۱۹ واحدی داشته و نشان دهنده روندی متعادل در بازار است.

⬅️ #شپنا #فولاد #شبندر نمادهایی هستند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص را داشته‌اند.

⬅️مجموع ارزش معاملات از مرز ۱۱۰۰ میلیارد تومان عبور کرده است.

صف فروش خودرو و خساپا جمع شد/خپارس و خگستر همچنان در صدر عرضه

⬅️ #خودرو با قیمت ۲۴۲ تومان حجم معاملات ۳۳۴ میلیونی را پشت سر گذاشته است.

⬅️ #خگستر با رسیدن به قیمت ۲۸۶ تومان صف فروش ۲۲۰ میلیونی را نشان می‌دهد و حجم معاملات ۱۲ میلیونی را ثبت کرده است.

⬅️ #خساپا که صف فروش آن جمع شده است تا این لحظه به دادوستد ۴۷۲ میلیون سهم بسنده کرده و در قیمت ۲۲۴ تومان در تعادل روزانه قرار دارد.

⬅️ #خپارس با قیمت ۵۷۵ تومان حجم فروش بیش از ۴۶ میلیونی دارد و حجم معاملات آن ۵۱۲ هزار سهم بوده است.

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۷۸۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش چهار هزار و ۹۳۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به چهار هزار و ۱۶۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #برکت، #دی و #پتایر به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه دارویی برکت حدود ۱۶۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #وسپهر، #غگیلا و #رافزا در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع حدود ۶۰۰میلیارد تومان (۷۷درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر ۷۷۰میلیارد تومان (۱۶درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۷نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۶۳نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف بازرسی مهندسی و صنعتی ایران (#خبازرس) به ۶درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«خودرو و ساخت قطعات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۴۴۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «مواد و محصولات دارویی» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۳۷۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «سرمایه‌گذاری‌ها» با تقاضای خرید ۱۰۰میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۱۸درصد از پنج هزار و ۷۱۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هزار و ۳۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۵۶۰درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۶هزار و ۷۴۰میلیارد تومان خواهد رسید.

پاسخ دادن