گزارش امروز بورس ۵ اسفند ۹۹

#فملی، #امید و #سفارس بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای #فولاد، #شستا و #شبندر بیش‌ترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

تهران – اقتصادبرتر – ۵ اسفند ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ،افت سه هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰دقیقه آغازین معاملات امروز، شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۲۱۱هزار واحد قرار گرفته است.

ارزش معاملات به هزار میلیارد هم نرسیده!

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت سه هزار و ۵۷۱واحدی (۰.۳درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۲۱۰هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۴درصدی مواجه شد.

🔹آخرین قیمت ۴۸نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۶۷نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

🔹نمادهای #فملی، #فولاد، #شبندر، #سیتا، #امید و #امین در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #وسپهر، #رافزا، #آریا، #بگیلان، #غگیلا و #بجهرم در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به ۹۷۰میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۲۵۵میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۶۴۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۶هزار و ۵۵۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به پنج هزار و ۹۰۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #تپکو، #برکت و #خساپا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام تولید تجهیزات سنگین هپکو بیش از ۳۹۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #وسپهر، #رافزا و #جوین در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۵۸۵میلیارد تومان (۹۰درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۵۵۰میلیارد تومان (۲۴درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۰نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۶۵نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف تولید خاک نسوز استقلال (#کباده) به ۱۸.۸درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«خودرو و ساخت قطعات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش بیش از ۷۰۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۵۸۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «سرمایه‌گذاری‌ها» با تقاضای خرید ۶۵میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۲۵درصد از هفت هزار و ۲۰۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع ۸۳۵میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۸۶۱درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هشت هزار و ۳۵میلیارد تومان خواهد رسید.

پاسخ دادن