گزارش امروز بورس ۸ دی ۹۹

ادامه روند اصلاح و صعود در بورس، سهامداران نترسند!

شاخص کل با صعود بیش از ۴ هزار واحدی به ۱ میلیون و ۴۳۲ هزار واحد رسیده است؛ #شستا #شپنا #نوری #رانفور #شبریز تاثیرگذارترین نمادها بر روی شاخص کل بوده‌اند.

تهران – اقتصادبرتر – ۸ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد ۱۱هزار و ۷۷۲واحدی (۰.۸درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۴۳۰هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۱درصدی مواجه شد.

نقشه بازار سهام بر اساس ارزش معاملات/سبزپوشی پالایشی‌ها در دقایق ابتدایی بازار

🔹آخرین قیمت ۱۴۶نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۲۰۳نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

🔹نمادهای #شستا، #شپنا و #خودرو در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #دی، #چخزر و #بپیوند در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود چهار هزار و ۲۴۰میلیارد تومان رسید و حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود پنج میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

روز خوب پالایشی‌ها

⬅️ #شبریز با قیمت ۳۴۷۶ تومان صف خرید بیش از ۵ میلیونی تشکیل داده است و حجم معاملات آن از ۶ میلیون سهم گذشته است.

⬅️ #شبندر با قیمت ۲۸۵۸ تومان پس از پشت سر گذاشتن دادوستد ۲۶ میلیون سهم صف خرید۳ میلیونی تشکیل داده است.

⬅️ #شپنا به قیمت ۱۳۸۴ تومان رسیده و حجم معاملات ۱۳۱ میلیونی را پشت سر گذاشته؛ هم‌اکنون شاهد تشکیل صف خرید ۹۳ میلیونی در این نماد هستیم.

⬅️ #شتران پس از جابجایی ۳۴ میلیون سهم با قیمت ۱۱۶۱ تومان با تقاضای خرید بیش از ۱۴ میلیونی رو به رو است.

⬅️معاملات خوب نمادهای پالایشی سبب شده تا #پالایش با افزایش بیش از ۷ درصدی مواجه شود و به قیمت ۸۸۴۹ تومان برسد.

رنج مثبت خودرویی‌ها

⬅️ #خودرو نزدیک به سقف روزانه و قیمت ۳۳۸ تومان قرار گرفته و حجم معاملات حدود ۶۰۰ میلیونی را پشت سر گذاشته است.

⬅️ #خساپا با ۲۴۳ تومان در حداکثر روزانه با صف خرید ۱۶۸ میلیونی همرا است و دادوستد تقریبی ۵۰۰ میلیون سهم را پشت سر گذاشته است.

⬅️ #خگستر با قیمت ۴۳۱ تومان در مثبت ۵ درصد کامل قرار گرفته و پس از جابجایی ۲۰۹ میلیون سهم صف خرید ۷۵ میلیونی تشکیل داده است.

در ساعت ۹ و ۴۵دقیقه جمع صف‌های خرید حدود دو هزار و ۵۱۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش دو هزار و ۵۸۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۷۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #خودکفا، #بوعلی و #دی به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام اقتصادی و خودکفایی آزادگان ۳۰۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #وآذر، #وکبهمن و #شپنا در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۹۰میلیارد تومان (۴۳درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۵۵۰میلیارد تومان (۶۰درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۵۴نماد و حجم صف‌های فروش در ۴۰نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شرکت صنایع چوبی خزر کاسپین (#چخزر) به ۱۹.۳درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«محصولات غذایی و آشامیدنی» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۵۳۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۲۳۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «فرآورده‌های نفتی» با تقاضای خرید حدود ۲۴۵میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۳۵درصد از پنج هزار و ۹۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع پنج هزار و ۳۱۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۹۶درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ده هزار و ۴۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.

پاسخ دادن