گزارش امروز بورس ۲ دی ۹۹

ادامه روند اصلاح و صعود در بورس، سهامداران نترسند!

 با جذاب شدن سطوح قیمتی عمده نمادهای بزرگ و شاخص ساز، شاهد بازگشت روند از محدوده منفی به مثبت و حتی در برخی نمادها نظاره گر شکل گیری صف خرید هستیم‌.

تهران – اقتصادبرتر – ۲ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ،شاخص کل از منفی به مثبت رسید.گروه خودرویی هم رنگ عوض کرد و اکنون شاهد سبز پوشی تمام نمادهای این گروه هستیم. #خودرو در قیمت ۳۴۷ تومان با رشد ۳ درصد همراه است. #خساپا با قدرت خریداران در یک قدمی صف خرید قرار گرفت. #خگستر با گذر از حجم بیش از ۲۸۵ میلیون سهم در سقف قیمت روزانه قرار گرفت.

دیری نگذشت، با جذاب شدن سطوح قیمتی عمده نمادهای بزرگ و شاخص ساز، شاهد بازگشت روند از محدوده منفی به مثبت و حتی در برخی نمادها نظاره گر شکل گیری صف خرید هستیم‌.

شاخص کل در این دقایق با رشد بیش از ۵ هزار واحد همراه است…

توجه سهامداران به نمادهای کوچک همچنان ادامه دارد…

در ساعت ۹و ۴۰دقیقه صف‌های خرید حدود چهار هزار و ۱۶۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش هزار و ۱۷۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به دو هزار و ۹۹۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید #بوعلی، #وگردشح و #قرن به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام پتروشیمی بوعلی سینا بیش از ۶۲۵میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش #غبهنوش، #گشان و #فوکا در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۸۵۵میلیارد تومان (۴۵درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۹۶۵میلیارد تومان (۸۲درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۹۰نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۴نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است.گفتنی است حجم صف تولید خاک نسوز استقلال (#کباده) به ۲۷.۱درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«محصولات شیمیایی» محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای بیش از ۹۳۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «مواد و محصولات دارویی» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن حدود ۴۳۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «لاستیک و پلاستیک» با فشار فروش ۱۳۰میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۳۹درصد از پنج هزار و ۳۴۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع چهار هزار و ۳۱۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۲۴درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۹هزار و ۶۵۰میلیارد تومان خواهد رسید.

پاسخ دادن