گزارش بورس امروز سه شنبه ۲۵ آذر ۹۹

افت هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز، شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۴۴۹هزار واحد قرار گرفته است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۵ آذر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، در ساعت ۹ و ۴۰ دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۸۲۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۶هزار و ۵۱۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به چهار هزار و ۶۹۰ میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #شپنا، #وپارس و #شستا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام پالایش نفت اصفهان ۲۹۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #بوعلی، #وکبهمن و #چخزر در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۴۲۵ میلیارد تومان (۷۸درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر دو هزار و ۴۵میلیارد تومان (۳۱درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۲۰نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۳۳نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف صنایع چوب خزر کاسپین (#چخزر) به ۱۷.۴درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«خودرو و ساخت قطعات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۹۱۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۸۸۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «محصولات شیمیایی» با تقاضای خرید ۵۷۵میلیارد تومانی همراه است.

🔹 این جدول حدود ۳۲درصد از هشت هزار و ۳۴۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع سه هزار و ۷۳۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۲۲۳درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۲هزار و ۶۵میلیارد تومان خواهد رسید.

#وهور بعداز معامله حدود ۱ میلیون برگه سهم با صف فروش یک میلیونی روبرو شد.

#ونیکی، #وتوصا و #کفرا بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای #فملی، #فولاد و #فارس بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

رنج مثبت #مادیرا/ حرکت این سهم از ۰٫۲ منفی به سمت ۱٫۵ درصد مثبت

#خساپا در یک قدمی صف فروش/ مشارکت ۴۹ میلیونی حقیقی ها در لحظات ابتدایی بازار

مشارکت ۱ میلیونی حقوقی #همراه در لحظات ابتدایی بازار

به اطلاع می‌رساند؛ نماد معاملاتی شرکت ویتانا (غویتا۱) به دلیل نوسان قیمت بیش از ۲۰ درصد، به مدت ۶۰ دقیقه در وضعیت سفارش گیری قرار می‌گیرد. ضروری است سرمایه گذاران محترم اطلاعات افشا شده ناشر بر روی تارنمای کدال و سایر عوامل موثر بر قیمت سهم را در تصمیم گیری های خود لحاظ نمایند. بدیهی است پس از اتمام مدت زمان مذکور، انجام معاملات در نماد (غویتا۱) آغاز می شود. مدیریت عملیات بازار فرابورس ایران

به اطلاع می رساند نماد معاملاتی شرکت گروه س توسعه صنعتی ایران (وتوصا۱) با توجه به تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت سهام، به مدت ۶۰ دقیقه در وضعیت سفارش گیری قرار می گیرد و سپس معاملات در دامنه نوسان فعلی ادامه خواهد یافت. ضروری است سرمایه گذاران محترم علاوه بر توجه به این موضوع، اطلاعات منتشره شده بر روی تارنمای کدال (codal.ir) و سایر عوامل موثر بر قیمت سهام را در تصمیم گیری های خود لحاظ نمایند.

#شیران در یک قدمی صف فروش/ مشارکت ۲٫۶ میلیونی حقیقی ها

حقوقی #وبانک دست به خرید شد/ ۳٫۴ میلیون سهم توسط حقوقی خریداری شده است

صف فروش پرحجم #خساپا/ ۳۶۱ میلیون در انتظار خریدار ماندند

حقوقی #فملی پا به پای حقیقی ها خریدار شد/ بیش از ۳۴ میلیون برگه سهم معامله شده است

رنج مثبت #مادیرا/ حرکت این سهم از ۰٫۲ منفی به سمت ۱٫۵ درصد مثبت

#فاسمین با صف فروش ۲ میلیونی روبرو شد/ بیش از ۴ میلیون حجم معاملاتی

مشارکت ۴۷ میلیونی حقیقی ها از خریدهای امروز #وبملت/ حجم معاملاتی بیش از ۷۲ میلیون تا به این لحظه

حمایت ۱۳ میلیونی حقوقی #وملل از این نماد/ صف فروش ادر حال شکل گیری

صف فروش ۳۹ میلیونی #ونوین/ سهم برابر حقیقی و حقوقی در خریدهای امروز

در گروه فلزات اساسی #ذوب #فولاد #فملی همگی در کف قیمت روزانه با صف فروش همراه هستند و حجم قابل توجه عرضه را نشان می‌دهند.

ریزش ۴۴ هزار واحدی بورس در نیم ساعت!

شاخص کل بورس با ریزش ۴۴ هزار واحدی تا ساعت ۹:۳۰ امروز به عدد ۱میلیون ۴۳۹ هزار واحد رسید.

صف خرید ۱۵ میلیونی #کگهر پابرجاست!

در بورس امروز در مجموع حدود ۸هزار و میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد #خودرو ، #فولاد، #فملی، #وتجارت و #دانا به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

🔹در چهارمین روز هفته معادل ۶۴۰میلیارد تومان سهام ایران خودرو دست به دست شد، فولاد مبارکه اصفهان پس از معاملاتی به ارزش ۴۲۰میلیارد تومان دوم شد و سهام ملی صنایع مس ایران نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

🔹بیشترین معاملات بورس و فرابورس امروز به گروه «فلزات اساسی» تعلق داشت به طوری که هزار و ۱۴۴میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «خودرو و ساخت قطعات» با معاملات هزار میلیارد تومانی دوم شد و «محصولات شیمیایی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

🔹امروز هشت درصد از کل سهام تامین‌ ماسه‌ ریخته‌گری (#کماسه) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۳۰درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۱۴سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۳۰نماد نخست اختصاص داشت.

پاسخ دادن