گزارش بورس امروز ۱ دی ۹۹

اقتصاد برتر

پیش‌گشایش خبر از حرکت از منفی به مثبت در ابتدای معاملات می‌دهد باید دید در ادامه روند چطور پیش خواهد رفت.

تهران – اقتصادبرتر – ۱ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، شاخص کل بورس با ریزش ۶ هزار واحدی تا ساعت ۹:۳۰ امروز به عدد ۱ میلیون و ۴۳۲ هزار واحد رسید.

رنج کشی مثبت در اکثریت نمادهای گروه پالایشی را نظاره گریم‌. #شتران در قیمت ۱۱۸۹ تومان دنبال می شود. #شبندر با رشد ۲ درصد در قیمت ۲۸۸۱ تومان دنبال می شود. #شپنا در محدوده صفر تابلو داد و ستد می شد.

معاملات روان #فولاد در محدوده قیمتی ۱۴۶۲۰ ریال/ حمایت ۵ میلیونی حقوقی از این نماد

در گروه فلزات اساسی پس از صف خرید شدن #فخوز با قیمت ۱۷۱۸ تومان، #فباهنر هم در یک قدمی تشکیل صف خرید قرار دارد و با افزایش ۵ درصدی به سقف روزانه و قیمت ۵۷۱۵ تومان رسیده است.

نمادهای #فخوز، #بوعلی و #برکت بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای #شستا، #شپنا و #خودرو بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

فشار عرضه در نمادهای گروه خودرو، پالایشی و بانک‌ها بیش از سایر بزرگان احساس می‌شود.

توقف نماد (حتوکا۱) به علت تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت

 به اطلاع فعالین محترم بازار می رساند؛ نماد معاملاتی شرکت حمل‌ونقل‌توکا (حتوکا۱) با توجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام، به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی توسط ناشر متوقف شد. لذا خواهشمندست فعالین محترم دارای دسترسی به سامانه تدان در صورت وجود هرگونه ابهام ویا سوال، نقطه نظرات خود را حداکثر تا پایان روز جاری در تارنمای مذکور به نشانی tedan.ir جهت بررسی و پاسخگویی توسط ناشر ثبت نمایند.

نقشه بازار سهام بر اساس ارزش معاملات/شاخص کل و هم وزن همچنان ساز مخالف میزنند

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۶هزار و ۴۳۲واحدی (۰.۵درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۴۳۲هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۱درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۲۲۹نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۷۳نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۰میلیارد تومان نقدینگی به بازار وارد کردند و نمادهای #شپنا، #شستا و #خودرو در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #شاروم، #بپیوند و #زدشت در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به سه هزار و ۶۴۵میلیارد تومان رسید.

پاسخ دادن