گزارش بورس امروز ۱۴ دی ۹۹

پیشنهاد افزایش سرمایه‌ی 10 نماد بورسی

شاخص کل با افزایش بیش از هزار واحدی همراه شده و بیشترین تاثیرگذار مثبت آن نمادهای #تاپیکو #فملی #نوری بوده‌اند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۴ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، آخرین قیمت ۲۱۳نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۸۹نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

نقشه بازار سهام بر اساس ارزش معاملات/بازار کمی نفس تازه کرد

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت دو هزار و ۵۰۳واحدی (۰.۱درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۳۵۱هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۰۶درصدی مواجه شد.

🔹آخرین قیمت ۲۱۳نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۸۹نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

🔹نمادهای #ولپارس، #برکت و #شستا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #چخزر، #شاروم و #بپیوند در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود چهار هزار و ۱۹۰میلیارد تومان رسید و حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۴۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

🔹در ساعت ۹ و ۴۵دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۸۹۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش هزار و ۷۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۸۱۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف خرید #چخزر، #غگیلا و #فزرین به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام شرکت صنایع چوبی خزر کاسپین حدود ۲۴۰میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد. بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش #خودکفا، #انرژی۱ و #گشان در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۷۰۰میلیارد تومان (۳۷درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۸۰۰میلیارد تومان (۷۴درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۵۰نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۴نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شرکت صنایع چوبی خزر کاسپین (#چخزر) به ۳۵.۴درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«محصولات چوبی» پر اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش خرید ۲۴۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «خودرو و ساخت قطعات» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۱۶۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «محصولات غذایی و آشامیدنی» با تقاضای فروش حدود ۲۴۰میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۴۱درصد از دو هزار و ۹۶۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع پنج هزار و ۱۸۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۵۷درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هشت هزار و ۱۴۰میلیارد تومان خواهد رسید.

نمای بورس امروز در پایان نیمه اول معاملات/ تلاش شاخص برای صعودی شدن جواب داد

🔹رشد سه هزار واحدی شاخص کل (۰.۲درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۳۷۵هزار واحدی قرار داد.
🔹شاخص‌ هم وزن ۰.۳درصد رشد کرد.
🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز تقریبا به ۹هزار و ۱۰۰میلیارد تومان رسید.
🔹حدود ۲۷۰میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت حقیقی به حقوقی
🔹رشد بیش از یک درصد ۲۶۵ نماد و افت بیش از یک درصد ۲۶۷نماد

پاسخ دادن