گزارش بورس امروز ۱۴ فروردین ۱۴۰۰

درخواست‌10 گانه سهامداران مورد پذیرش قرار گرفت

شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۲۹۰هزار واحد قرار گرفته است. افت سه هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز

تهران – اقتصادبرتر – ۱۴ فروردین ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر، نمادهای #برکت، #فاراک و #ولساپا بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای #فملی، #شپنا و #شستا بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات/افت پنج هزار واحدی شاخص کل

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت پنج هزار و ۵۷۰واحدی (۰.۴درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۲۸۸هزار واحد قرار گرفت و شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۱درصدی مواجه شد.

🔹آخرین قیمت ۳۵نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۹۱نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

🔹نمادهای #برکت، #شستا، #فاراک، #اپال، #پتایر، #شلعاب و #شپنا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #رافزا، #مادیرا، #بپاس، #بپیوند، #آریا، #بگیلان و #غگیلا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود ۸۷۰میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۵۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۲۹۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش چهار هزار میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به سه هزار و ۷۲۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #وآیند، #شپنا و #سنیر به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده بیش از ۳۴۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #غگیلا ، #قیستو و #سیتا در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۲۵۰میلیارد تومان (۸۶درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۸۶۵میلیارد تومان (۲۲درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۸نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۱۹نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان (#غگیلا) به ۱۵.۴درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«بانک‌ها و موسسات اعتباری» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش بیش از ۴۸۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «خودروو ساخت قطعات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۳۱۵میلیارد تومان می‌شود. همچنین در طرف دیگر معاملات تقاضای چشمگیری وجود ندارد.

🔹این جدول حدود ۲۱درصد از چهار هزار و ۲۹۵میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع ۸۵۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۵۰۷درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به پنج هزار و ۱۴۵میلیارد تومان خواهد رسید.

پاسخ دادن