گزارش بورس امروز ۱۵ فروردین ۱۴۰۰

اقتصاد برتر

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #وآیند، #شپنا و #خساپا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده بیش از ۳۳۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۵ فروردین ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر، در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت پنج هزار و هشت واحدی (۰.۴درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۲۷۷هزار واحد قرار گرفت و شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۱درصدی مواجه شد.

🔹آخرین قیمت ۲۴نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۶۷نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

🔹نمادهای #برکت، #شستا، #اپال، #رانفور، #فباهنر، #حکشتی و #سیتا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #رافزا، #آریا، #بپیوند، #غفارس، #بگیلان، #ثباغ و #صبا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود ۶۰۰میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۷۵میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #وآیند، #شپنا و #خساپا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده بیش از ۳۳۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #غگیلا ، #سیتا و #قیستو در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۲۲۵میلیارد تومان (۸۳درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۹۹۵میلیارد تومان (۲۰درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۷نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۴۳نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان (#غگیلا) به ۱۴.۴درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«بانک‌ها و موسسات اعتباری» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش بیش از ۵۴۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «خودروو ساخت قطعات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۴۱۵میلیارد تومان می‌شود. همچنین در طرف دیگر معاملات تقاضای چشمگیری وجود ندارد.

🔹این جدول حدود ۱۹درصد از پنج هزار و ۲۴۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع ۵۹۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۸۹۱درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به پنج هزار و ۸۳۰میلیارد تومان خواهد رسید.

صندوق‌های دولت در کف روزانه

⬅️ #پالایش با قیمت ۷۴۵۰ تومان صف فروش بیش از ۳ میلیونی دارد و حجم معامله ۱۲ میلیونی را پشت سر گذاشته است.

⬅️ #دارایکم با قیمت ۱۳ هزار تومان همراه با صف فروش ۲ میلیونی دادوستد ۴ میلیون سهم را ثبت کرده است.

پاسخ دادن