گزارش بورس امروز ۱۶ اسفند ۹۹

اقتصاد برتر

حجم معاملات در این دقایق به ۱۶۰۰ میلیارد رسیده است که نشان دهنده کمبود نقدینگی در بازار است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۶ اسفند ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش در بورس امروز/ اپال در کم تر از ۱۰روز صدرنشین صف‌های فروش شد.

بازار کم رمق آغاز کرد

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت چهار هزار و ۵۲۷واحدی (۰.۴درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۱۷۳هزار واحد قرار گرفت و اما شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۰۴درصدی مواجه شد.

🔹آخرین قیمت ۵۲نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۶۰نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

🔹نمادهای #شستا، #برکت، #آبادا، #ثامید، #بوعلی و #شپنا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #کزغال، #کرمان، #بپیوند، #وسپهر، #بگیلان و #بجهرم در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به ۹۶۵میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۷۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

روند معاملات منفی در فلزات اساسی

⬅️در گروه فلزات اساسی #فملی قیمت ۱۲۰۸ تومان پس از حجم معامله بیش از ۱۶ میلیونی در دامنه صف فروش دادوستد می‌شود.

⬅️ #فولاد حوالی منفی ۱ درصد تابلو با نوسانات منفی به قیمت ۱۱۶۱ تومان رسیده و حجم معاملات حدود ۱۹ میلیونی را گذرانده است.

⬅️ #ذوب با افت ۲ درصدی پس از جابجایی ۴ میلیون سهم با قیمت ۳۷۵ تومان صف فروش است.

⬅️ #فخوز نیز در ۲ درصد منفی با قیمت ۱۲۵۰ تومان حجم معاملات ۵ میلیونی را ثبت کرده است.

⬅️ #فزرین #کاوه #فاسمین از دیگر نمادهایی هستند که در این گروه در صف فروش روزانه قرار گرفته‌اند.

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۷۶۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش پنج هزار و ۴۰۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به بیش از چهار هزار و ۶۴۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #اپال، #دی و #خساپا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام فرآوری معدنی اپال کانی حدود ۱۵۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #وسپهر، #برکت و #غگیلا در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۶۶۰میلیارد تومان (۸۷درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۸۹۰میلیارد تومان (۱۶درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۳نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۶۴نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شیر پاستوریزه پگاه گیلان (#غگیلا) به ۱۳.۷درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«خودرو و ساخت قطعات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش بیش از ۶۱۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «سیمان، آهک و گچ» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش بیش از ۳۱۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «سرمایه‌گذاری‌ها» با تقاضای خرید ۴۵میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۱۹درصد از ۶هزار و ۱۵۵میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع ۹۴۵میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۶۵۳درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هفت هزار و ۱۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.

پاسخ دادن