گزارش بورس امروز ۱۶ فروردین ۱۴۰۰

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود ۸۶۰میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۴۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۶ فروردین ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر، در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۶هزار و ۲۰۵واحدی (۰.۵درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۲۶۳هزار واحد قرار گرفت و شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۱درصدی مواجه شد.

🔹آخرین قیمت ۳۱نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۰۵نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

🔹نمادهای #فملی، #برکت، #شستا، #اپال، #شتران، #حکشتی و #شپنا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #بپیوند، #آریا، #ثباغ، #بگیلان، #صبا، #بپاس و #غگیلا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید بیش از ۲۱۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش چهار هرار و ۶۰۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به چهار هزار و ۳۸۵میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #وآیند، #خساپا و #وتجارت به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده حدود ۳۰۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #غگیلا ، #سیتا و #قیستو در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۱۹۵میلیارد تومان (۹۱درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۸۷۰میلیارد تومان (۱۹درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۶نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۳۸نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شرکت شیر پاستوریزه پگاه گیلان (#غگیلا) به ۱۳.۵درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«بانک‌ها و موسسات اعتباری» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش حدود ۵۴۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «خودروو ساخت قطعات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۴۲۰میلیارد تومان می‌شود. همچنین در طرف دیگر معاملات تقاضای چشمگیری وجود ندارد.

🔹این جدول حدود ۱۸درصد از چهار هزار و ۸۲۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع ۶۷۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۷۲۱درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به پنج هزار و ۴۹۰میلیارد تومان خواهد رسید.

پاسخ دادن