گزارش بورس امروز ۱۷ اسفند ۹۹

درخواست‌10 گانه سهامداران مورد پذیرش قرار گرفت

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به هزار و ۷۴۵میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۳۵۵میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۷ اسفند ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۱۶۸هزار واحد قرار گرفته است.

🔸#شپنا، #برکت و #فولاد بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای #فملی، #وتجارت و #اپال بیش‌ترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات/ رنج‌کشی در بزرگان اغاز شد

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد هزار و ۵۶۰واحدی (۰.۱درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۱۷۱هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۰۳درصدی مواجه شد.

🔹آخرین قیمت ۷۳نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۱۴نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

🔹نمادهای #اپال، #برکت، #خساپا، #خودرو، #شستا و #فملی در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #کزغال، #رافزا، #بپیوند، #سمگا، #بگیلان و #وسپهر در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به هزار و ۷۴۵میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۳۵۵میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید بیش از ۶۷۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش پنج هزار و۳۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به چهار هزار و ۳۶۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #خبهمن، #پتایر و #خگستر به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه بهمن حدود ۹۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #وسپهر، #غگیلا و #رافزا در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۵۷۵میلیارد تومان (۸۵درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۶۸۰میلیارد تومان (۱۴درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۳نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۶۷نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شیر پاستوریزه پگاه گیلان (#غگیلا) به ۱۳.۶درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«خودرو و ساخت قطعات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش بیش از ۵۱۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «انبوه سازی، املاک و مستغلات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش بیش از ۳۴۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «سرمایه‌گذاری‌ها» با تقاضای خرید ۴۵میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۱۶درصد از پنج هزار و۷۱۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هزار و ۶۹۵میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۳۳۷درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هفت هزار و ۴۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.

پاسخ دادن