گزارش بورس امروز ۱۷ دی ۹۹

تجربه تلخ «هیجان شاخص» تکرار می‌شود؟

#شستا در ۷۰ کندل ۶۶۵ درصد صعود کرد و با ۵۲ کندل ۷۰ درصد صعودش را پس گرفت! شاخص کل با سقوط آزاد ۳۸ هزار واحدی به یک میلیون و ۳۱۲ هزار رسید.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۷ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، در حال حاضر همان ۴ سهم #شپنا، #شستا، #خودرو و #خساپا که در تابستان با انتقال به نیمه دوم بازار بیشترین ضربه را به بازار زدند، بیشترین صف فروش و فشار عرضه را هم دارند!

بمب اقتصادی کشور، صف فروش!

این هم از #شستا_آزمون_امانتداری
این هم از بمب اقتصاد

در ساعت ۹ و ۴۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۳۹۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش دو هزار و ۵۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۶۶۵میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #دی، #گدنا و #وتجارت به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک دی حدود ۳۴۰میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد. بیشترین عرضه نیز در صفوف خرید #چخزر، #غگیلا و #غشاذر در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۶۴۰میلیارد تومان (۴۶درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۵۰میلیارد تومان (۵۱درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۳۶نماد و حجم صف‌های فروش در ۳۸نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شرکت صنایع چوبی خزر کاسپین (#چخزر) به ۲۱.۶درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«بانک‌ها و موسسات اعتباری» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۴۳۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «خودرو و ساخت قطعات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۲۶۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «محصولات چوبی» با تقاضای خرید حدود ۱۷۰میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۳۵درصد از سه هزار و ۴۵۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع پنج هزار و ۸۲۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۵۹درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۹هزار و ۲۶۵میلیارد تومان خواهد رسید.

مثبت‌ترین معاملات در کدام گروه‌ها در حال انجام است؟

⬅️نمادهای گروه حمل و نقل بیشترین تعداد معاملات مثبت را دارد و هم‌چنین گروه کاشی و سرامیک هم در رنج مثبت با افزایش تقاضا دنبال می‌شود.

⬅️ دونماد #بالبر و #بکاب در میان گروه ماشین‌آلات هم با افزایش تقاضا و صف خرید قابل توجه همراه هستند.

پاسخ دادن