گزارش بورس امروز ۱۸ خرداد ۱۴۰۰

اقتصاد برتر

شاخص کل بورس پس از رشد هفت هزار و ۸۲۰واحدی (۰.۷درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۱۶۵هزار واحد قرار گرفت و شاخص کل هم‌وزن با رشد ۰.۴درصدی مواجه شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۸ خرداد ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر، آخرین قیمت ۱۰۸نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۱۴۱نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد هفت هزار و ۸۲۰واحدی (۰.۷درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۱۶۵هزار واحد قرار گرفت و شاخص کل هم‌وزن با رشد ۰.۴درصدی مواجه شد.

🔹آخرین قیمت ۱۰۸نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۱۴۱نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

🔹نمادهای #غکوروش، #کاما، #خساپا، #شپنا، #خودرو، #شستا و #فملی در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #فگستر، #زملارد، #شاروم، #چخزر، #ذوب، #فزرین و #حریل در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود هزار و ۱۲۵میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۶۵میلیارد تومان نقدینگی به بازار وارد کردند.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #وآیند، #تپکو و #سمگا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده ۲۸۵میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #وتجارت، #خودرو و #برکت در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۵۷۰میلیارد تومان (۷۱ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر هزار و ۱۲۰میلیارد تومان (۲۹ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۵ نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۱۴ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف صنایع جوشکاب یزد (#بکاب) به پنج درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۳۷۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «ماشین‌آلات و تجهیزات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۳۱۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «خودرو و ساخت قطعات» با تقاضای خرید ۴۵میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۲۶ درصد از چهار هزار و ۶۷۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هزار و ۵۹۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۲۹۴ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۶هزار ۲۶۰میلیارد تومان خواهد رسید.

پاسخ دادن