گزارش بورس امروز ۲ اسفند ۹۹

شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۲۴۰هزار واحد قرار گرفته است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲ اسفند ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، آخرین قیمت ۹۳نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۰۹نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش در بورس امروز/ آغاز خونین بازار در ماه پایانی سال

نقشه بورس امروز بر اساس ارزش معاملات/ بازار کماکان به قیمت‌های جهانی بی‌توجه است

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۹۳۸واحدی (۰.۱درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۲۳۷هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۱درصدی مواجه شد.

🔹آخرین قیمت ۹۳نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۰۹نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

🔹نمادهای #فملی، #شپنا، #وپارس، #فولاد، #شبندر و #شستا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #زملارد، #وسپهر، #بپیوند، #سبزوا، #درهآور و #آریا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به هزار و ۹۰۰میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۲۲۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۸۰۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش چهار هزار و ۲۱۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به سه هزار و ۴۱۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #تپکو، #کلوند و #شستا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام تولید تجهیزات سنگین هپکو حدود ۳۶۵میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #وسپهر، #رافزا و #غگیلا در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۶۲۰میلیارد تومان (۷۷درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۲۱۵میلیارد تومان (۲۹درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۴نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۰۵نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شیر پاستوریزه پگاه گیلان (#غگیلا) به ۱۰.۴درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«خودرو و ساخت قطعات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش بیش از ۴۵۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «ماشین آلات و تجهیزات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۴۰۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «سرمایه‌گذاری‌ها» با تقاضای خرید ۱۷۵میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۲۹درصد از پنج هزار د ۱۵میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هزار و ۹۳۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۲۶۰درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۶هزار و ۹۴۰میلیارد تومان خواهد رسید.

پاسخ دادن