گزارش بورس امروز ۲۰ دی ۹۹

اقتصاد برتر

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود سه هزار و ۵۷۰میلیارد تومان رسید و حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۱۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۰ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، نمادهای #خساپا، #کویر و #انرژی۳ بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای #فملی، #فارس و #فولاد بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

نقشه بازار سهام بر اساس ارزش معاملات/شاخص کل به یک میلیون و ۳۰۰رسید

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۹هزار و ۹۹۹واحدی (۰.۷درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۳۰۰هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۳درصدی مواجه شد.

🔹آخرین قیمت ۱۵۸نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۱۹۴نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

🔹نمادهای #شپنا، #شتران و #فملی در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #چخزر، #زملارد و #وسپهر در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود سه هزار و ۵۷۰میلیارد تومان رسید و حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۱۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود دو هزار و ۱۰۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش هزار و ۲۵۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۸۵۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید #سپیدار، #چخزر و #غگیلا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سپیدار سیستم آریا، ۳۳۰میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش #دی، #گدنا و #فاهوز در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار میلیارد تومان (۴۷درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۷۰۰میلیارد تومان (۵۷درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۴۹نماد و حجم صف‌های فروش در ۲۵نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف #سپیدار سیستم آسیا به ۴۰درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«محصولات غذایی و آشامیدنی» محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای ۱۸۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «محصولات چوبی» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۱۷۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «مواد و محصولات دارویی» با فشار فروش ۱۰۹ میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۳۹درصد از سه هزار و ۴۰۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع سه هزار و ۵۷۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۹۵درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هفت هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

1 پیام

  1. واقعا جای تاسفه که هیچ کس کاری نمیکنه و همه برعکس ادعایی کهدر رسانه ها دارند چشمشان به جیب مردم است و این ضرر غیر قابل تحمله برای مردم به امید نابود شدن همه بانیانش

پاسخ دادن