گزارش بورس امروز ۲۱ دی ۹۹

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود چهار هزار و ۸۰میلیارد تومان رسید و حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۶۰میلیارد تومان نقدینگی به بازار وارد کردند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۱ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، رشد ۲۲هزار واحدی شاخص جان تازه‌ای به بازار بخشید. نمادهای #فولاد، #فملی و #فارس بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای #تملت، #ملت و #برکت بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

نقشه بازار سهام بر اساس ارزش معاملات/رشد ۲۲هزار واحدی شاخص جان تازه‌ای به بازار بخشید

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد ۲۲هزار و ۸۸۷واحدی (۱.۷درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۳۰۸هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۱.۱درصدی مواجه شد.

🔹آخرین قیمت ۲۸۳نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۵۳نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

🔹نمادهای #ولپارس، #شتران و #برکت در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #سپیدار، #زملارد و #بپیوند در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود چهار هزار و ۸۰میلیارد تومان رسید و حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۶۰میلیارد تومان نقدینگی به بازار وارد کردند.

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش در بورس امروز/افزایش تقاضا در بزرگان شاخص را هم مثبت کرد.

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود دو هزار و ۸۶۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش هزار و ۱۰۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به حدود هزار و ۷۶۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید #سپیدار، #کرمان و #شستا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سپیدار سیستم آسیا حدود ۳۳۰میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش #دی، #گدنا و #حآسا در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۲۰۰میلیارد تومان (۴۲درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۸۳۰میلیارد تومان (۷۶درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۶۳نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۷نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف «سپیدار» به ۳۹درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای ۳۸۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «محصولات شیمیایی» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن حدود ۳۰۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» با فشار فروش ۲۱۰میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۳۸درصد از سه هزار و ۹۶۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع چهار هزار و ۸۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۹۷درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هشت هزار و ۴۰میلیارد تومان خواهد رسید.

1 پیام

  1. دستکاری در سهام بنیادین گکوثر . هتلهای بین المللی پارسیان
    فردا با تمام قدرت سهم را مانند ثشاهد از صف فروش به خرید تبدیل میکنیم . یا علی
    نه به بورس دستوری

پاسخ دادن