گزارش بورس امروز ۲۲ دی ۹۹

پیشنهاد افزایش سرمایه‌ی 10 نماد بورسی

بازار امروز با افزایش قابل توجه تقاضا در نمادهای بزرگ آغاز به کار کرده است و در دقایق ابتدایی شاهد صعود بیش از ۶ هزار واحدی شاخص کل و رسیدن آن به رقم ۱ میلیون و ۳۱۲ هزار واحد هستیم.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۲ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، شاخص کل در یک ساعت ابتدایی روند سینوسی را پشت سر گذاشت پس از بازگشایی با صعود ۶ هزار واحدی با افت قابل توجه به مثبت ۲۰۰ واحد رسید اما هم‌اکنون مجددا شاهد افزایش تقاضا و رشد بیش از ۱۶۰۰ واحدی شاخص کل هستیم.

⬅️ #شستا #فولاد #حکشتی بیشترین تاثیرگذاران مثبت و #فملی #فارس #وبملت بیشترین تاثیرگذاران منفی بر شاخص بوده‌اند.

⬅️در فرابورس هم شاخص کل با رشد بیش از ۱۰۰ واحدی همراه بوده و #هرمز #ذوب #غصینو در صدر شاخص‌سازان اصلی جای گرفته‌اند.

⬅️مجموع ارزش معاملات در بازار از ۶ هزار میلیارد تومان گذشته است.

مثبت و منفی بانکی‌ها

⬅️ #وبصادر با افت ۲ درصدی به قیمت ۲۷۵ تومان رسیده و پس از معامله بیش از ۱۱۷ میلیون سهم به صورت روان در حال دادوستد است.

⬅️ #وبملت با نوسانات منفی حوالی صفر تابلو همراه است و به قیمت ۴۴۰ تومان رسیده ؛ حجم معاملات در این نماد ۹۹ میلیون سهم بوده است.

⬅️ #وتجارت با پشت سر گذاشتن حجم معاملات ۳۵۸ میلیونی با قیمت ۲۹۱ تومان با نوسانات منفی همراه است.

⬅️#وپارس #ونوین با دامنه منفی معامله می‌شوند #وکار #وسینا صف‌های فروش گروه هستند.

⬅️ #وخاور #وپست تنها نمادهایی هستند که در سقف روزانه با صف خرید همراه شده‌اند.

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود دو هزار و ۹۷۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش هزار و ۹۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به هزار و ۸۸۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید #سپیدار، #شستا و #کرمان به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی ۲۴۰میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش #گدنا، #حآسا و #فاهواز در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۲۴۰میلیارد تومان (۴۲درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۶۷۰میلیارد تومان (۶۱درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۷۳نماد و حجم صف‌های فروش در ۲۴نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف #سپیدار سیستم آسیا به حدود ۳۹درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای حدود ۴۳۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «محصولات شیمیایی» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۲۹۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «هتل و رستوران» با فشار فروش ۱۴۰میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۳۴ درصد از چهار هزار و ۶۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع سه هزار و ۶۷۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۱۰درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هفت هزار و ۷۳۰میلیارد تومان خواهد رسید.

پاسخ دادن