گزارش بورس امروز ۲۳ دی ۹۹

اقتصاد برتر

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود پنج هزار و ۳۰میلیارد تومان رسید و حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۴۳۵میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۳ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، نمادهای #کویر، #شنفت و #لوتوس بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای #فولاد، #فملی و #شپنا بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

نقشه بازار سهام بر اساس ارزش معاملات/افت ۲۰هزار واحدی شاخص کل در ۳۰دقیقه ابتدایی

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۲۰هزار و ۳۴۳واحدی (۱.۵درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۲۸۰هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۴درصدی مواجه شد.

🔹آخرین قیمت ۱۵۰نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۲۹۰نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

🔹نمادهای #ثبهساز، #شستا و #خودرو در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #کرمان، #چخزر و #شاروم در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود پنج هزار و ۳۰میلیارد تومان رسید و حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۴۳۵میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود دو هزار و ۲۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش هزار و ۸۴۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به حدود ۱۷۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید #سپیدار، #چخزر و #های_وب به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سپیدار سیستم آسیا ۲۹۵میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش #وتوصا، #گدنا و #فاهواز در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۲۰میلیارد تومان (۵۱درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۹۳۰میلیارد تومان (۵۰درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۴۳نماد و حجم صف‌های فروش در ۴۵نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک (#گدنا) به ۱۱درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای ۳۴۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «محصولات چوبی» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۱۷۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «هتل و رستوران» با فشار فروش ۲۵۰میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۳۶درصد از سه هزار و ۸۶۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع چهار هزار و ۷۹۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۸۱درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هشت هزار و ۶۵۰میلیارد تومان خواهد رسید.

نمای بورس امروز در پایان نیمه اول معاملات/ افت شاخص‌ها قوت گرفت

🔹افت ۳۴هزار و ۴۴۲واحدی شاخص کل (۲.۶درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۲۶۶هزار واحدی قرار داد.
🔹شاخص‌ هم وزن یک درصد افت کرد.
🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز به ۹هزار و ۱۰۰میلیارد رسید.
🔹حدود هزار میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت حقیقی به حقوقی
🔹رشد بیش از یک درصد ۱۸۲نماد و افت بیش از یک درصد ۳۷۶نماد

پاسخ دادن