گزارش بورس امروز ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

شاخص بورس با اُفت ۲ هزار و ۳۰۰ واحدی به پله یک میلیون و ۲۲۸ هزار واحدی رسید.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر، آخرین قیمت ۲۹نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۰۸نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

🔹نمادهای #خودرو، #برکت، #شپنا، #فملی، #شتران، #شستا و #فولاد در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #شگویا، #آریا، #بپیوند، #بگیلان، #بجهرم، #صبا و #زشگزا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود ۸۸۵میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۲۵میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۲۲۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش پنج هزار و ۲۴۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به پنج هزار و ۲۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #وآیند، #تپکو و #خساپا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده ۲۷۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #غگیلا، #سیتا و #قیستو در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع حدود ۱۹۰میلیارد تومان (۸۵درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر ۹۷۰میلیارد تومان (۱۸درصد کل) می‌شود. همچنین حجم صف‌های خرید در ۶نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۵۸نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شیر پاستوریزه پگاه گیلان (#غگیلا) به ۱۲درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«خودرو و ساخت قطعات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۴۰۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۳۶۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر هیچ گروهی با تقاضای خرید همراه نشد.

🔹این جدول حدود ۱۸درصد از پنج هزار و ۴۶۵میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در حدود ۸۹۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۶۱۶درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۶هزار و ۳۵۰میلیارد تومان خواهد رسید.

پاسخ دادن