گزارش بورس امروز ۲۴ دی ۹۹

در ابتدای معاملات امروز، شاخص کل با افت ۱۷ هزار واحدی، به عدد یک میلیون و ۲۴۳ هزار واحد، و شاخص هم وزن نیز با افت ۳ هزار واحدی به عدد ۴۵۹ هزار واحد رسید ضمن اینکه نماد‌های فملی، فولاد، فارس، شپنا و خودرو تا این لحظه از تاثیر گذاران در افت شاخص هستند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۴ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، نمادهای #شستا، #های_وب و #چکاپا بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای #فملی، #فولاد و #فارس بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

نقشه بازار سهام بر اساس ارزش معاملات/خروج ۸۷۰میلیاردی حقیقی در ۳۰دقیقه ابتدایی

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۲۶هزار و ۲۴۴واحدی (۲درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۲۳۴هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۱.۱درصدی مواجه شد.

🔹آخرین قیمت ۷۰نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۷۱نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

🔹نمادهای #شستا، #خودرو و #شپنا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #وسپهر، #چخزر و #سپیدار در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود چهار هزار و ۱۱۰میلیارد تومان رسید و حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۸۷۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

معاملات #پاکشو مماس بر صفر معاملاتی/ فقط ۲۱۸ هزار برگه سهم در محدوده ۸۴۷۸۰ ریال معامله شده است.

در حال حاضر #شاخص_کل با افت حدود ۲۶ هزار واحدی در محدوده ۱,۲۳۴,۴۷۷ واحد قرار دارد.

#ارزش_معاملات بورس و فرابورس در حدود ۴ هزار میلیارد تومان و #خروج_پول_حقیقی تا این لحظه در حدود ۴۰۰ میلیارد تومان می‌باشد.

#خگستر کوره پولسوزی بازار سرمایه که با نوسانات عجیب خود، زیان سنگینی به سهاداران وارد کرده است، صف فروش ۲۰۰ میلیونی دارد!

ارزش بازار خگستر به ۱۱ همت سقوط کرده است!

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۱۳۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش سه هزار و ۷۰۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به دو هزار و ۵۷۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #وتوصا، #کدما و #شتوکا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران ۱۵۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #سپیدار، #چخزر و #رافزا در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۷۵۰میلیارد تومان (۶۷درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۹۰میلیارد تومان (۳۰درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۲۲نماد و حجم صف‌های فروش در ۹۸نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف #سپیدار سیستم آسیا به ۳۲درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«سرمایه‌گذاری‌ها» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۳۳۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «هتل و رستوران» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۳۱۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» با تقاضای خرید ۳۲۰میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۲۸درصد از چهار هزار و ۸۳۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع سه هزار و ۹۹۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۲۱درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هشت هزار و ۸۲۰میلیارد تومان خواهد رسید.

پاسخ دادن