گزارش بورس امروز ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

ادامه روند اصلاح و صعود در بورس، سهامداران نترسند!

شروع جهشی بورس در مدار مثبت، شاخص کل با جهش قابل توجه بیش از ۸ هزار واحدی بر روی رقم ۱ میلیون و ۲۳۴ هزار واحد کار امروز خود را آغاز کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر، با توجه به #حمایت مناسب و تقاضای خوب در بازار انتظار داریم شاهد بهبود روند #تقاضا در این روزها باشیم.

صف خرید #شستا که از مرحله پیش‌گشایش تشکیل شده بود هم‌چنان پابرجاست و با قیمت ۱۱۵۴ تومان شاهد تقاضای خرید بیش از ۷۰ میلیونی در این نماد و حجم معاملات بیش از ۲۶ میلیونی هستیم.

شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۲۳۷هزار واحد قرار گرفته است.

نمادهای #فولاد، #شستا و #فملی بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای #تاصیکو، #کاما و #وتجارت بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

حرکت #فولاد در مدار ۳٫۱۷ درصد مثبت/ بیش از ۲۱ میلیون برگه سهم با مشارکت ۸۹ درصدی حقیقی ها

روند معاملات در پالایشی‌های بزرگ

⬅️در گروه فرآورده‌های نفتی #شپنا با قیمت ۱۲۲۷ تومان با افزایش ۲ درصدی حجم معاملات ۴۴ میلیونی را پشت سر گذاشته و هم‌اکنون معاملات آن در مدار مثبت و متعادل جریان دارد.

⬅️ #شتران با رسیدن به قیمت ۹۶۷ تومان دادوستد ۳۴ میلیون سهم را پشت سر گذاشته و با نوسانات مثبت دنبال می‌شود.

⬅️ #شبندر به صفر تابلو رسیده و با قیمت ۲۴۵۰ تومان حجم معاملات ۹ میلیونی را نشان می‌دهد.

سرانجام #تاپیکو اولین روز سبزنشینی در سال جدید را تجربه کرد و با قیمت ۱۱۶۳ تومان پس از حجم معاملات ۱۱ میلیونی صف خرید بیش از ۱۵ میلیونی تشکیل داد.

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد ۱۲هزار و ۱۲۴واحدی (یک درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۲۳۸هزار واحد قرار گرفت و شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۰.۱درصدی مواجه شد.

🔹آخرین قیمت ۷۲نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۸۴نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

🔹نمادهای #خساپا، #شستا، #برکت، #خودرو، #شپنا، #خگستر و #وتجارت در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #ذوب، #بپیوند، #آریا، #شگویا، #مادیرا، #پیزد و #بگیلان در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود هزار و ۲۳۰میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

پاسخ دادن