گزارش بورس امروز ۲۶ آذر ۹۹

اقتصاد برتر

با آنکه در آخرین روز کاری شاهد افت بیش از ۲۶ هزار واحدی نماگر بورس هستیم اما همانطور که در دقایق ایتدایی گفتیم، بازار با قدرت خریدار و افزاسش تقاضا هنرده و در اکثریت نمادهای بزرگ و شاخص ساز شاهد معاملاتی متعادل هستیم.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۶ آذر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، شاخص کل با افت بیش از ۲۶ هزار واحد متاثر از نمادهای #شستا، #فارس، #شپنا و #تاپیکو در محدوده ۱ میلیون و ۴۰۲ هزار واحد قرار گرفت.

شاخص هم وزن با افت بیش از ۵ هزار واحد مواجه است.

امروز بخشی از آن پول‌هایی که در دو روز معاملاتی گذشته از سهم های مختلف خارج و در حساب ها پارک شد، به دور معاملات بازگشتند.

#خودرو اولین سهمی بود که در معاملات امروز به مدار مثبت بازگشت و سهم‌های دیگری چون #فملی نیز به آن پیوستند تا بازار کم‌کم به تعادل برسد. البته همانطور که در دقایق ابتدایی تحلیل تکنیکال سهم را مشاهده کردید، #فملی در محدوده حمایتی قابل توجهی قرار گرفته بود که با افزایش تقاضا همراه و به مدار مثبت بازگشت.

#ونیکی، #لوتوس و #وتوصا بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای #شستا، #فملی و #فولاد بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

نقشه بازار سهام بر اساس ارزش معاملات/سبزپوشی برخی نمادها امیدوارکننده ظاهر شد

در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت ۲۷هزار و ۶۴۰واحدی (۱.۹درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۴۰۰هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۱.۲درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۱۰۰نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۰۸نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۷۲۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند و نمادهای #شستا، #خودرو و #خساپا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #وسپهر، #بپیوند و #ذوب در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به چهار هزار و ۱۷۰میلیارد تومان رسید.

در گروه بانکی ها شاهد قرار گرفتن نماد #وبملت در مدار مثبت هستیم. سهم در قیمت ۵۰۷ تومان داد و ستد می شود. #وتجارت هم مثبت شد و در قیمت ۳۶۱ تومان دنبال می شود.

این خبر تکمیل می شود…

پاسخ دادن