گزارش بورس امروز ۲۷ دی ۹۹

اقتصاد برتر

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس به حدود ۶هزار میلیارد رسید.بازار بدون دلیل موجه و تحلیلی به روند نزولی ادامه می‌دهد و در یک قدمی از دست دادن کانال ۱٫۲ میلیون واحدی قرار گرفته است. 

تهران – اقتصادبرتر – ۲۷ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۱۸۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش چهار هزار و ۱۷۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به دو هزار و ۹۹۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #وتوصا، #کدما و #کاما به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران حدود ۱۳۵میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #سپیدار، #چخزر و #شپلی در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۷۴۵میلیارد تومان (۶۳درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر ۹۸۰میلیارد تومان (۲۳درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۲۲نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۱۵نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف #سپیدار سیستم آسیا به ۲۸.۴درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«فلزات اساسی» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۳۵۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «استخراج کانه‌های فلزی» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۲۸۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» با تقاضای خرید ۲۹۵میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۲۳درصد از پنج هزار و ۳۵۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع سه هزار میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۷۷درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هشت و ۳۶۵میلیارد تومان خواهد رسید.

نمای بورس امروز در پایان نیمه اول معاملات/بازگشت صفوف فروش ۷هزار میلیاردی!

🔹افت ۳۸هزار و ۴۰۰واحدی شاخص کل (۳.۱درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۱۹۱هزار واحدی قرار داد.
🔹شاخص‌ هم وزن ۱.۹درصد افت کرد.
🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز به حدود ۶هزار میلیارد رسید.
🔹حدود هزار و ۳۰۰میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت حقیقی به حقوقی
🔹رشد بیش از یک درصد ۴۵نماد و افت بیش از یک درصد ۵۳۵نماد

پتروشیمی خراسان باز هم تا اطلاع ثانوی تعطیل شد!

پاسخ دادن