گزارش بورس امروز ۲۹ دی ۹۹

زمزمه‌هایی از جلسه حمایتی با حضور حقوقی‌ها و بازارگردان‌ها در سازمان بورس به گوش می‌رسد که هنوز صحت و درستی آن به طور کامل تایید نشده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۹ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، شاخص کل با ریزش بیش از ۲۱ هزار واحدی به ۱ میلیون و ۱۶۵ هزار واحد رسید؛ در ریزش دقایق ابتدایی امروز #فولاد #فملی #شستا بیشترین اثرگذاری را داشته‌اند.

در ساعت ۹ و ۴۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۷۱۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش هشت هزار و ۷۳۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به هشت هزار میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #سمگا، #واحیا و #کاما به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی حدود ۲۰۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #سپیدار، #رافزا و #غگیلا در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۵۷۰میلیارد تومان (۸۰درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۳۴۰میلیارد تومان (۱۵درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۲نماد و حجم صف‌های فروش در ۲۲۶نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف #سپیدار سیستم آسیا به ۳۰.۶درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«خودرو و ساخت قطعات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۷۶۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «محصولات شیمیایی» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۷۴۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» با تقاضای خرید ۲۷۵میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۱۶درصد از ۹هزار و ۴۴۵میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع دو هزار و ۴۸۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۳۸۱درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۱هزار و ۹۳۰میلیارد تومان خواهد رسید.

#خودرو با قیمت ۲۳۳ تومان با حجم معاملات بیش از ۲۸۸ میلیونی با صف فروش ۷۴ میلیونی همراه شده و #خساپا با رسیدن به قیمت ۱۹۲ تومان پس از پشت سر گذاشتن حجم معاملات بیش از ۱۸۸ میلیونی با صف فروش بیش از ۳۲۰ میلیونی همراه است.

پاسخ دادن