گزارش بورس امروز ۳ اسفند ۹۹

اقتصاد برتر

آغاز بازار امروز با کاهش تقاضا و قرمز شدن اکثر نمادهای بازار همراه است؛ #شستا #شبندر #فملی بیشترین منفی بر شاخص کل را در دقایق نخستین داشته‌اند و شاخص با افت ۲۹۰۰ واحدی بر روی رقم ۱ میلیون و ۲۲۹ هزار واحد کار خود را شروع کرده است.

تهران – اقتصادبرتر – ۳ اسفند ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، شاخص کل در این دقایق با افت بیش از ۴۸۰۰ واحدی رو به رو شده است.

⬅️ شاخص هم‌وزن کاهش بیش از ۲۴۲ واحدی را نشان می‌دهد.

⬅️ #فملی #فولاد #شستا بیشترین اثر منفی بر شاخص کل را داشته‌اند.

⬅️مجموع ارزش معاملات حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان بوده که رقمی بسیار ناچیز است.

معاملات بزرگان

⬅️فولاد با حجم معاملات ۴۴ میلیون سهم با صف فروش ۹ میلیونی همراه است

⬅️ ذوب نیز با صف فروش ۶۰ میلیونی همراه است.

⬅️ فملی نیز با ۹۱ میلیون حجم معاملات متعادل در
حال معامله است.

⬅️ همچنین شستا نیز با صف فروش ۱۰۰ میلیونی همراه است.

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش در بورس امروز/ سرخپوشی خودرویی‌ها خساپا را در صدر فروش قرار داد

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۸۲۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۶هزار و ۱۵۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به پنج هزار و ۳۳۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #تپکو، #شستا و #خساپا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام تولید تجهیزات سنگین هپکو بیش از ۳۴۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #وسپهر، #رافزا و #جوین در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۷۰۰میلیارد تومان (۸۵درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر هزار و ۴۵۰میلیارد تومان (۲۴درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۵نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۵۱نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف رایان هم افزا (#رافزا) به ۱۲.۷درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«خودرو و ساخت قطعات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش بیش از ۶۷۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «فلزات اساسی» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۴۲۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «سرمایه‌گذاری‌ها» با تقاضای خرید ۸۰میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۲۴درصد از ۶هزار و ۹۸۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هزار و ۱۵۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۶۰۷درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هشت هزار و ۱۳۰میلیارد تومان خواهد رسید.

پاسخ دادن