گزارش بورس امروز ۳ دی ۹۹

پیشنهاد افزایش سرمایه‌ی 10 نماد بورسی

سبزپوشی بازار در دقایق اولیه معاملات، رشد ۹هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز در پایان هفته کاری تالار شیشه ای.

تهران – اقتصادبرتر – ۳ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۴۵۴هزار واحد قرار گرفته است.

🔹نمادهای #شستا، #خودرو و #شپنا بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای #فولاد، #فخوز و #ونیکی بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

🔹درساعت ۹ و ۴۰دقیقه صف‌های خرید حدود چهار هزار و ۱۱۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۷۶۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به سه هزار و ۳۵۵میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید #بوعلی، #خودکفا و #وگردشح به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام پتروشیمی بوعلی سینا بیش از ۶۱۰میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش #گشان، #غبهنوش و #فوکا در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۷۳۵میلیارد تومان (۴۲درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۶۴۵میلیارد تومان (۸۵درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۹۰نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۰نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شیر پاستوریزه پگاه گیلان (#غگیلا) به ۱۱.۲درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«محصولات شیمیایی» محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای بیش از ۸۶۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «خودرو و ساخت قطعات» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن حدود ۳۹۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «فلزات اساسی» با فشار فروش ۱۱۰میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۴۱درصد از چهار هرار و ۸۷۵میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع چهار هزار و ۷۶۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۰۲درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۹هزار و ۶۳۵میلیارد تومان خواهد رسید.

نقشه بازار سهام بر اساس ارزش معاملات/ سبزپوشی بازار در دقایق اولیه معاملات

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از رشد هشت هزار و ۳۰۵واحدی (۰.۵درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۴۵۳هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با افزایش ۱.۱درصدی مواجه شد.

🔹آخرین قیمت ۳۰۸نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۴۰نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

🔹حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۷۵میلیارد تومان نقدینگی به بازار وارد کردند و نمادهای #خگستر، #شپنا و #شستا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای #وسپهر، #چخزر و #بپیوند در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.

🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به سه هزار و ۹۶۰میلیارد تومان رسید.

معاملات روان #فارس در محدوده ۲ درصد منفی/ سهم حقیقی ها دوبرابر حقوقی ها از خریدهای تا به این لحظه ی این نماد

#قرن با صف خرید ۲۲ میلیونی نظاره گر بازار شد/ محدوده نوسانی ۶۳۹۰۰ ریال

#مادیرا در شرف صف خرید/ حقوقی سهم پابه پای حقیقی ها خریدار شد

اقبال خوب بازار تا این لحظه به نمادهای گروه #خودرو

معاملات گروه خودرو همراه با نوسانات مثبت و منفی

⬅️ در گروه خودروسازی #خودرو به قیمت ۳۵۳ تومان رسیده و با نوسانات مثبت دنبال می‌شود؛ حجم معاملات در این سهم نزدیک به ۳۰۰ میلیون است.

⬅️ #خساپا با نوسانات منفی به قیمت ۲۵۶ تومان رسیده و پس از دادوستد ۲۶۷ میلیون سهم معاملات روانی در آن جریان دارد.

⬅️ #خگستر صف خرید خود را واگذار کرد و هم‌اکنون با نرخ ۴۴۵ تومان جابجایی ۳۱۶ میلیون سهم را پشت سر گذاشته است.

⬅️ مجموع روند کلی معاملات در گروه خودرو و قطعات مثبت است.

#خودرو #خساپا #خگستر #خپارس

امروز مورخ ۳ دی ۹۹ معاملات نماد بوعلی متوقف شد. معاملات این نماد چه زمانی از سر گرفته خواهد شد؟

#ونیرو با سود ۲۲٫۸ میلیارد تومانی #فخوز و #چدن خرید

⬅️ سرمایه‌گذاری نیرو در آذرماه با واگذاری ۹۶٫۲ میلیارد تومان سهام به سود ۲۲٫۸ میلیارد تومانی رسیده است.

⬅️ #قصفها بیشترین سود را برای ونیرو به همراه داشته و قیمت واگذاری آن ۲۴٫۹ میلیارد تومان بوده که از این میزان سود ۱۶ میلیارد تومانی شناسایی کرده است.

⬅️ سرمایه‌گذاری نیرو در ماه گذشته اقدام به خرید ۶۷٫۶ میلیارد تومان سهام کرد که بالاترین رقم خرید مربوط به #فخوز برابر ۲۷٫۷ میلیارد تومان و #چدن معادل ۱۹٫۵ میلیارد تومان بوده است.

پاسخ دادن