گزارش بورس امروز ۳۰ دی ۹۹

اقتصاد برتر

شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۱۳۴هزار واحد قرار گرفته است.

تهران – اقتصادبرتر – ۳۰ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش امروز در بازار سهام/ واحیا سنگین صف فروش امروز لقب گرفت.

🔹در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۷۷۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش پنج هزار و ۳۷۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به چهار هزار و ۶۰۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش #واحیا، #سمگا و #خبهمن به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام صنایع و معادن احیاء سپاهان ۲۲۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید #سپیدار، #رافزا و #غگیلا در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۵۷۵میلیارد تومان (۷۵درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۱۴۰میلیارد تومان (۲۱درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۳نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۴۲نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف #سپیدار سیستم آسیا به ۲۷درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«خودرو و ساخت قطعات» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۴۷۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «فلزات اساسی» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۳۶۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» با تقاضای خرید ۲۶۰میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۲۱درصد از ۶هزار و ۱۳۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع دو هزار و ۸۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۲۱۹درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به هشت هزار و ۹۴۰میلیارد تومان خواهد رسید.

پاسخ دادن