گزارش بورس امروز ۷ دی ۹۹

اقتصاد برتر

افزایش عرضه‌ها و قدرت فروشندگان در سراسر بازار شاخص هم‌وزن را هم وارد محدوده منفی کرد و هم‌اکنون شاهد افت بیش از ۱۵ هزار واحدی شاخص کل و کاهش ۵۰۰ واحدی شاخص هم‌وزن هستیم.

تهران – اقتصادبرتر – ۷ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، هم‌اکنون شاهد غلبه قدرت خریداران بر فروشندگان و ورود نمادها به محدوده مثبت هستیم.

قدرت‌نمایی خریداران/ نمای بازار در یک ساعت ابتدایی

⬅️از ابتدای شروع معاملات در روز جاری با وجود آنکه اکثر نمادها با افزایش عرضه وارد محدوده منفی شده بودند قدرت خرید خوبی در بازار به چشم می‌خورد و سهامداران درحال استفاده از فرصت خرید در محدوده‌های منفی بودند.

⬅️ هم‌اکنون شاهد غلبه قدرت خریداران بر فروشندگان و ورود نمادها به محدوده مثبت هستیم.

⬅️ پس از #شستا نمادهای پالایشی و فلزی از جمله #فولاد و #فملی هم وارد فاز مثبت شدند.

⬅️ شاخص کل هم‌چنان منفی است اما مثبت شدن روند آن مشخص است؛ از کاهش ۱۵ هزار واحد به ۱۰ هزار واحد رسیده‌ایم.

⬅️ #شستا #نوری و #تاپیکو بیشترین تاثیر بر مثبت شدن روند شاخص بورس را دارند.

⬅️در فرابورس هم #بپاس #وهور #شگویا بیشترین تلاش در راستای مثبت شدن روند شاخص را به کار گرفته‌اند.

⬅️مجموع ارزش معاملات از مرز ۹ هزار میلیارد تومان عبور کرده است.

#پالایش از مرز ورود به کانال ۷ هزار تومانی فاصله گرفت

⬅️ #پالایش با افزایش ۲ درصدی وارد محدوده سبز شد و به قیمت ۸۵۱۰ تومان رسید.

درساعت ۹ و ۴۵دقیقه صف‌های خرید حدود دو هزار و ۳۹۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش هزار و ۴۹۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۸۹۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید #وآذر، #وکبهمن و #خودکفا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام شرکت سرمایه‌گذاری توسعه آذربایجان بیش از ۲۲۵میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش #دی، #گشان و #غبهنوش در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۴۰میلیارد تومان (۴۴درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۸۳۲میلیارد تومان (۵۶درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۴۹نماد و حجم صف‌های فروش در ۲۷نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف صنایع چوب خزر کاسپین (#چخزر) به ۱۹.۳درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«انبوه سازی، املاک و مستغلات» محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای حدود ۳۲۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «سیمان، آهک و گچ» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن حدود ۱۷۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری» با فشار فروش ۱۹۰میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۳۵درصد از سه هزار و ۸۸۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع پنج هزار و ۷۳۵میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۶۸درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۹هزارو ۶۱۵میلیارد تومان خواهد رسید.

پاسخ دادن