گزارش بورس امروز ۸ بهمن ۹۹

اقتصاد برتر

با شروع نیمه دوم شاهد افزایش تقاضا در بازار هستیم؛ هم‌اکنون از حجم صف‌های فروش کاسته شده و پس از #شستا شاهد مثبت شدن دومین نماد تاثیرگذار بر بازار هستیم.

تهران – اقتصادبرتر – ۷ بهمن ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، #فولاد و #فملی هر دو به محدوده مثبت رسیده و به ترتیب با قیمت‌های ۱۱۸۰ و ۱۰۹۶ تومان در حال دادوستد هستند.

#خودرو مثبت شد

⬅️با شروع نیمه دوم شاهد افزایش تقاضا در بازار هستیم؛ هم‌اکنون از حجم صف‌های فروش کاسته شده و پس از #شستا شاهد مثبت شدن دومین نماد تاثیرگذار بر بازار هستیم.

⬅️ #خودرو با حجم معامله بیش از ۴۸۰ میلیونی به قیمت ۲۶۸ تومان رسیده و در دامنه مثبت قرار گرفته است.

#شستا پس از ثبت حجم معامله ۱۷۵ میلیونی به قیمت ۲۱۹۸ تومان رسیده و در دامنه مثبت قرار گرفته است.

سیمانی‌ها سراسر سبز

⬅️نمادهای گروه سیمان سراسر سبز شدند.

⬅️ #سرود #سفار #سفانو #سخاش #ستران از جمله صف‌های خرید این گروه به شمار می‌روند.

نمای بازار در یک ساعت ابتدایی

⬅️شاخص کل با افت بیش از ۱۸ هزار واحدی به ۱ میلیون و ۱۹۶ هزار واحد رسیده است.

⬅️ #فارس #شستا #فملی صدرنشین منفی‌سازان شاخص کل هستند.

⬅️ مجموع ارزش معاملات از مرز ۶ هزار میلیارد تومان عبور کرده است.

🔹در ساعت ۹ و ۴۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۳۱۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش دو هزار میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۶۹۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید #سپیدار، #رافزا و #سنیر به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سپیدار سیستم آسیا حدود ۳۶۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش #گدنا، #کدما و #خموتور در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۶۳۰میلیارد تومان (۴۸درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۵۲۰میلیارد تومان (۲۶درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۳۸نماد و حجم صف‌های فروش در ۶۵نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف #سپیدار سیستم آسیا به ۲۴.۳درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«رایانه و فعالیتهای وابسته به آن» پر اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش خرید ۳۱۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «سیمان، آهک و گچ» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۱۲۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «انبوه سازی، املاک و مستغلات» با تقاضای فروش ۲۷۵میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۲۵درصد از سه هزار و ۳۱۵میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع سه هزار و ۲۷۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۰۱درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۶هزار و ۵۹۰میلیارد تومان خواهد رسید.

پاسخ دادن